...
Loga Fundusze Europejskie

Powiatowy Festiwal Ludowy

Kategoria: Aktualności 2018 Opublikowano: 17 października, 2018

powiatowy festiwal ludowy 1
Zespoły reprezentujące niemal wszystkie Gminy Powiatu Biłgorajskiego, wzięły udział w Powiatowym Festiwalu Piosenki Ludowej, który w Biłgoraju 13 października br. zorganizował Starosta Biłgorajski.

Kazimierz Paterak, wspólnie z poseł Genowefą Tokarską otworzyli Festiwal. Starosta podkreślał, że optymizmem napawa, iż muzyką ludową, wyrastającą z naszej tradycji interesuje się także młode pokolenie. –To przejmowanie pałeczki w sztafecie pokoleń podtrzymywania kultywowania naszych tradycji, obyczajów, śpiewu, stroju ludowego i tożsamości. Pozwala nam to z nadzieją spoglądać w przyszłość, że spuścizna naszych Ojców nie pójdzie w zapomnienie – mówi.
powiatowy festiwal ludowy 2
Na scenie zaprezentowały się Zespół Wokalno – Instrumentalny „Zawierucha”, działający przy MDK, Ludowy Zespół Śpiewaczy „Aleksandrowiacy”, Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej, Zespół Wokalny „Gospa” z Karolówki, Młodzieżowy Zespół Wokalny z Goraja, Zespół Majdanianki z Majdanu Nepryskiego, Zespół Muzyczny „Odnowa” z Rogali, Zespół Folkowy „Za horyzontem” z Zawadki, Zespół Wokalny Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, Zespół Wokalny „Iskierki” z Turobina i Kapela Turobińska.
powiatowy festiwal ludowy 3
Każdego roku przyjeżdżają zespoły ze wszystkich Gmin, czynnie włączając się w Festiwalową rywalizację. To nas mobilizuje, by ta idea była kontynuowana. Staramy się zapewnić wszystkim uczestnikom jak najlepsze warunki występu. Pragnę także dodać, że działalność samorządu powiatowego w dziedzinie promocji kultury lokalnej, to nie tylko ten Festiwal, ale także organizowanie Powiatowego Dnia Twórcy Kultury oraz pomoc gminom w tym by zespoły ludowe były, działały i podtrzymywały naszą tradycję zaznacza Starosta Paterak. Zespoły otrzymały okoliczościowe statuetki i gratyfikacje finsowe.