...
Loga Fundusze Europejskie

Pożegnanie maturzystów

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 25 kwietnia, 2014

pozegnanie maturzystowm25 kwietnia 2014 roku w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Samorząd Powiatu Biłgorajskiego odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów. W uroczystościach uczestniczyło grono pedagogiczne, dyrektorzy placówek, rodzice, przedstawiciele społeczności uczniowskiej i oczywiście maturzyści.

Z tej okazji specjalny list do uczniów kończących w tym roku szkolnym naukę w szkołach ponadgimnazjalnych wystosował – w imieniu Zarządu Powiatu – Starosta Marian Tokarski:

Non scholae, sed vitae discimus…

Drodzy Maturzyści!

U schyłku kwietnia i na początku maja przeżywacie swoje „gorące dni”, oto bowiem jesteście w przededniu egzaminu dojrzałości – jednego z najważniejszych egzaminów w życiu człowieka. Towarzyszy Wam troska i serdeczne uczucia Waszych Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców. Towarzyszą Wam także i nasze myśli. Do każdej radości droga wiedzie przez ciężką, wytrwałą i sumienną pracę. Przez lata kształcenia w szkole ponadgimnazjalnej przygotowywaliście się do dorosłego życia. Niebawem Komisja Egzaminacyjna uzna Was za dojrzałych, a otrzymane świadectwo otworzy przed Wami możliwość kontynuowania nauki na uczelniach wyższych jak również podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Jesteśmy przekonani, że nasze szkoły rzetelnie i kompetentnie przygotowały was do nowego etapu Waszego życia. Nauczyciele, Wychowawcy poświęcali swój czas prowadząc Was przez lata szkolne w „blasku Kaganka Oświaty”.

Dziś kończycie swą naukę w szkole średniej, otrzymanie świadectwa ukończenia szkoły nie rozwiązuje jednak sprawy Waszej dojrzałości, która jest zadaniem na całe życie. Człowiek dojrzały, to człowiek odpowiedzialny, umiejący stawić czoła trudnościom, z godnością przyjmujący zwycięstwa kultury, tradycji i dziedzictwa minionych pokoleń; to wreszcie człowiek otwarty, szanujący innych, mający własne zdanie i odwagę go bronić.

Drodzy Młodzi Przyjaciele! W dniu zakończenia waszej przygody ze szkołą ponadgimnazjalną podległą samorządowi Powiatu Biłgorajskiego pragniemy Wam przypomnieć, że wiele w Was zainwestowano, oczekuje w od Was w zamian tego byście godnie reprezentowali Ziemię Biłgorajską w życiu dorosłym i dochowali wierności ideałom, które przyświecały ludziom tworzącym jej pomyślność.

Drodzy Maturzyści! Życzymy Wam z całego serca spełnienia Waszych młodzieńczych planów życiowych oraz wszelkiej pomyślności.

W imieniu Zarządu Powiatu
Marian Tokarski
Starosta Biłgorajski