...
Loga Fundusze Europejskie

Praktyki zagraniczne dobrym startem w przyszłość

Kategoria: Aktualności 2012 Opublikowano: 15 marca, 2012
 
logo1logo2
Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. J.Dechnika  w Biłgoraju rozpoczął realizację projektu „ Praktyki zagraniczne dobrym startem w przyszłość”  w ramach programu Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe życie” – Projekty Mobilności.
Koszty podejmowanych działań w projekcie wynoszą 64 856,00 EURO , które są współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt skierowany jest do uczniów zasadniczej szkoły zawodowej oraz technikum budowlanego. Weźmie w nim udział młodzież kształcąca się w zawodach: murarz, posadzkarz  i technik budownictwa.
Ogółem 32 uczniów podzielonych na dwie 16 osobowe grupy wyjedzie na 2 –tygodniowe praktyki zagraniczne do Centrum Kształcenia Zawodowego we Frankfurcie n/ Odrą.
W ramach praktyk uczestnicy zapoznają się z nowymi technologiami, podniosą  swoje umiejętności praktyczne oraz będą doskonalić język niemiecki w słownictwie zawodowym i w mowie potocznej. Poznają również kulturę, obyczaje i zabytki regionu Brandenburgii i Berlina. Przed wyjazdem młodzież przejdzie 36 godzinne przygotowanie pedagogiczno – językowo – kulturowe, które pomoże im odnaleźć się w nowej sytuacji.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dużo wrażeń.

Halina Gołąb

Koordynator Projektu

logo3

Program Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe życie”

Projekt „ Praktyki zagraniczne dobrym startem  w przyszłość