...
Loga Fundusze Europejskie

Prezydent RP w Biłgoraju.

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 23 października, 2019

 3Prezydent Andrzej Duda odwiedził Biłgoraj we wtorek 22 października. Spotkanie z głową państwa zostało zorganizowane w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Prezydent mówił m.in. o historii tego regionu, chwalił programy realizowane przez PiS, wspomniał też o potknięciach” To jest dla mnie wielki zaszczyt, chciałbym, żeby to wybrzmiało tutaj mocno, w Biłgoraju. To jest dla mnie wielki zaszczyt, że mogę być pierwszym urzędującym prezydentem, który po 1989 roku, po tym, kiedy Polska stała się państwem w pełni suwerennym, w pełni niepodległym, w pełni wolnym – i my jesteśmy dzisiaj wolnym, suwerennym narodem – że jestem pierwszym prezydentem, który odwiedza państwa miasto, który odwiedza Państwa ziemię – powiedział na wstępie prezydent Duda.

9

76Przypomniał też, że do wyborów prezydenckich szedł z założeniem poprawy jakości życia Polaków. Chciał, by ludziom żyło się lepiej, ale też, by emigranci mieli po co wracać, by w kraju było bezpiecznie, młodzi nie bali się mieć dzieci, a płaca była godna. – To było moim marzeniem, dlatego bardzo się cieszę, że udaje się realizować takie programy, które temu sprzyjają, jak chociażby program „500+”, czy 13 emerytury i środki dla osób niepełnosprawnych. Oczywiście straszy się ludzi np. tym, że jeśli podniesiona zostanie płaca minimalna to ludzie stracą pracę. Proszę nie słuchać tych bzdur, mamy ambitne plany i zawracamy uwagę przede wszystkim na ludzi, dla mnie najważniejszy jest człowiek. Właśnie po to odbywam takie spotkania, jak to dzisiejsze, by wysłuchać ludzi, by dowiedzieć się, gdzie jest problem. My chcemy zmieniać Polskę na lepsze. Obiecuję, że będę pilnował, że będę pilnował, by taka polityka była prowadzona, bo dla mnie to kwestia fundamentalna, wiarygodności. Czy zdarzają się potknięcia? Oczywiście, że tak, tak, jak zdarzają się pomyłki co do ludzi desygnowanych na ważne stanowiska. Ale jeśli coś nie będzie działało będzie poprawiane – mówił Prezydent Duda.To historyczna chwila, nigdy nie zdarzyło się, by urzędujący Prezydent odwiedził nasze miasto i spotkał się z mieszkańcami. Cieszymy się, że taka wizyta mogła zostać zorganizowana, życzę, by Prezydent zapamiętał tę wizytę jak najlepiej. Dziękuję, że stoi pan na straży wartości, które niejednokrotnie są dziś spychane na margines, bo one dla nas, mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej najważniejsze. Dziękujemy za taką postawę – mówił Andrzej Szarlip starosta biłgorajski.8
Na koniec spotkania licznie zgromadzeni mieszkańcy mogli uścisnąć prezydentowi dłoń czy też zrobić sobie z nim wspólne zdjęcie.