...
Loga Fundusze Europejskie

Projekty ZUS dla szkół – dyżur informacyjny

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 25 sierpnia, 2022

Lada moment ruszają nowe edycje projektów edukacyjnych dla szkół od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Są propozycje zarówno dla podstawówek, jak i szkół średnich. ZUS zaprasza nauczycieli na informacyjny dyżur w tej sprawie.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mogli wziąć udział w „Lekcjach z ZUS”. Uczestnicy zajęć powalczą też o nagrody i indeksy na studia w olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.
Jest też „Projekt z ZUS” dla dzieci z podstawówek. Na bazie lekcji o ubezpieczeniach uczniowie przygotują film, komiks lub plakat. Najlepsze prace wezmą udział w ogólnopolskim konkursie.

ZUS wspólnie z metodykami nauczania przygotował scenariusze lekcji, zeszyty ćwiczeń dla uczniów i materiały multimedialne, które pomogą nauczycielom w prowadzeniu zajęć. Zapewnia też pedagogom opiekę merytoryczną przy realizacji projektów.

O tych działaniach będzie można porozmawiać z koordynatorką programów edukacyjnych w Oddziale ZUS w Biłgoraju. Będzie pełnić dyżur dla nauczycieli 29 i 31 sierpnia w godzinach 8.00-9.00 pod numerem telefonu 84 688 12 81.

Małgorzata Korba
rzecznik ZUS w województwie lubelskim