...
Loga Fundusze Europejskie

Przedstawiciele włądz powiatu z wizytą na torze Słomczyn. Wśród tematów rozmów problemy etapu projektowego toru, a także późniejszego etapu wykonawczego

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 10 września, 2021

W dniu 6 września 2021 roku przedstawiciele Powiatu Biłgorajskiego, w osobach starosty biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa, Ireneusza Bulicza – kierownika Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, Łukasza Praconia – kierownika Biura Organizacji i Administracji oraz Piotra Kiełbasy – inspektora w Wydziale Biura Organizacji i Administracji Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odwiedzili tor wyścigowy w Słomczynie. Przedstawiciele powiatu spotkali się z projektantem toru Słomczyn. Podczas rozmów poruszane były tematy problemów etapu projektowego toru, a także późniejszego etapu wykonawczego.

slomczyn 1
Tor Słomczyn ma zbliżoną charakterystykę do toru zlokalizowanego w Biłgoraju (Autodromu). Podobna jest zarówno długość pętli toru jak i sama powierzchnia działki. Przedstawiciele powiatu obejrzeli tor wyścigowy, trybunę, budynek biurowy oraz pozostałą infrastrukturę toru.

slomczyn 3
Powiat biłgorajski planuje rewitalizację toru wyścigowego w Biłgoraju wraz z dostosowaniem i budową infrastruktury towarzyszącej. Wraz z torem planowane jest utworzenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy oferującego dedykowaną infrastrukturę o najwyższym standardzie europejskim, spełniającego warunki wyznaczone przez Ministra Infrastruktury. Środki na realizację planowanej modernizacji mają pochodzić z programu Polski Ład.

slomczyn 2