...
Loga Fundusze Europejskie

Przetarg na rewitalizację biłgorajskiego Autodromu ogłoszony!

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 31 maja, 2022

Powiat biłgorajski ogłosił przetarg na rewitalizację toru wyścigowego w Biłgoraju wraz z dostosowaniem i budową infrastruktury towarzyszącej – etap I. -Na I etap zadania powiat biłgorajski otrzymał dofinansowanie w wysokości około 15 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład, z Programu Inwestycji Strategicznych. Rewitalizacja Autodromu jak i wszystkie inne inwestycje realizowane są z myślą o mieszkańcach zarówno Biłgoraja jak i całego Powiatu, były one konsultowane i trafiają w potrzeby mieszkańców regionu – mówi starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.

autodrom bilgoraj wizualizacja 1
Przetarg obejmuje wykonanie prac budowlanych na podstawie opracowanej Dokumentacji Projektowej uwzględniającej rewitalizację toru wyścigowego usytuowanego w Biłgoraju przy ulicy Motorowej. Podstawowym obiektem na terenie inwestycji będzie tor kartingowy przystosowany do zawodów międzynarodowych o licencji A, o szerokości od 8 do 14,5 m o długości 1201 m wraz z zapleczem toru kartingowego w postaci budynku wielofunkcyjnego, budynku sanitarnego, trybun dla widzów z zapleczem sanitarnym, namiotu badań technicznych oraz pozostałą wymaganą infrastrukturą drogową, techniczną i towarzyszącą oraz ukształtowaniem terenu.

autodrom bilgoraj wizualizacja 2
-Rewitalizacja wysłużonego i obecnie wyłączonego z użytkowania toru wyścigowego ma na celu wykonanie infrastruktury do standardów zawodów sportów motorowych rangi międzynarodowej. Zakres rzeczowy obejmujący kompleksową budowę, przebudowę i rozbudowę toru pozwoli na organizację zawodów i imprez, w tym wyścigów kartingowych, samochodowych i motocyklowych
– podkreśla mec. Ireneusz Bulicz, pełnomocnik Powiatu biłgorajskiego ds. rewitalizacji Autodromu.

autodrom bilgoraj wizualizacja 3
Powstanie przy tym infrastruktura towarzysząca pozwalająca na organizowanie imprez okolicznościowych: targów motoryzacyjnych, festynów, koncertów. Wykonanie przedsięwzięcia sprawi, że jedyny tego typu tor w województwie lubelskim stanie się jedną z ważnych wizytówek Biłgoraja.

autodrom bilgoraj wizualizacja 4
-Jako mieszkaniec Biłgoraja jestem dumny z tej inwestycji. Sporty motorowe są częścią historii naszego miasta. Wykonanie zadania będzie impulsem dla lokalnego rozwoju gospodarczego, który  znacząco zwiększy atrakcyjność Biłgoraja, Powiatu i Roztocza
– dodaje mec. Ireneusz Bulicz.

autodrom bilgoraj wizualizacja 5
Zadanie ma być realizowane w systemie zaprojektuj i wybuduj. Oferty składać można do 7 lipca 2022 r. Harmonogram prac zakłada, że prace wykonane zostaną do 31 października 2024 roku.

WIDEO:

{mp4}wizualizacja_autodrom{/mp4}

Foto/wizualizacja: Robert Młodziński HIM Grupa Projektowa