...
Loga Fundusze Europejskie

Przez Biłgoraj przeszedł Orszak Trzech Króli. Wydarzenie wsparł powiat biłgorajski

Kategoria: Aktualności 2024 Opublikowano: 6 stycznia, 2024

Ulicami Biłgoraja przeszedł dziś (6 stycznia 2024r.) Orszak trzech Króli. Wydarzenie organizacyjnie wsparł powiat biłgorajski, a budynek Starostwa Powiatowego był jednym ze stacji orszakowych scenek. Władze powiatu podczas uroczystości reprezentował Andrzej Łagożny, członek Zarządu Powiatu.

Orszak Trzech Króli to jedno z najbardziej tradycyjnych i barwnych wydarzeń, które odbywają się w Polsce. Co roku w dniu 6 stycznia, mieszkańcy Biłgoraja oraz okolicznych miejscowości mogą uczestniczyć w tej wyjątkowej uroczystości, która przyciąga tłumy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Orszak Trzech Króli w Biłgoraju to nie tylko kolorowe stroje i biblijne postacie, ale również ważny moment w kalendarzu kulturalnym miasta.

Wypełniony religijnym wymiarem, orszak ma na celu upamiętnienie tradycyjnego wydarzenia, kiedy to Trzej Królowie – Melchior, Gaspar i Baltazar – przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi.

Orszak Trzech Króli w Biłgoraju to bez wątpienia jedno z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych wydarzeń na lokalnej scenie kulturalnej. Wieloletnia tradycja, barwne kostiumy i dobra zabawa przyciągają nie tylko mieszkańców miasta, ale również turystów z okolicznych regionów. To piękne i wzruszające wydarzenie, które pozostaje w sercach uczestników na długo po jego zakończeniu.