...
Loga Fundusze Europejskie

Rocznicowe uroczystości OSP RWiE Biłgoraj oraz PSP Biłgoraj

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 20 maja, 2022

W piątek 20 maja br., w Biłgoraju odbyły się obchody Dnia Strażaka i jubileusze 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej, 50-lecia Zawodowej Straży Pożarnej w Biłgoraju i 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Biłgoraju, która jest matką zawodowej jednostki strażackiej w Biłgoraju. W uroczystościach udział wzięli członkowie Zarządu powiatu, w tym starosta Andrzej Szarlip oraz etatowi członkowie Andrzej Łagożny i Jan Małysza (jednocześnie Prezes ZOP ZOSP RP w Biłgoraju).

jubileusz osp i psp 3
Uroczystości rozpoczęła się Mszą świętą, sprawowaną w Kościele św. Jerzego w Biłgoraju. Ks. kan.  Krzysztof Gajewski – kapelan strażaków powiatu biłgorajskiego, modlił się w intencji strażaków Komendy Powiatowej PSP i druhów z OSP Biłgoraj. Po Mszy Świętej zaproszeni goście i funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni KP PSP w Biłgoraju udali się na część oficjalną, która odbyła się na plac przed Komendą przy ul. Dąbrowskiego.

jubileusz osp i psp 1
W programie wydarzenia znalazło się wciągnięcie flagi na maszt, wręczenie medali i odznaczeń oraz wystąpienia zaproszonych gości. -Dziś świętowaliśmy wielskie wydarzenie, to jubileusze strażaków zawodowych i druhów ochotników. Straż Pożarna cieszy się największym zaufaniem społecznym. bo po pierwsze stoi na straży bezpieczeństwa i jest z osobami poszkodowanymi podczas akcji ratowniczych. Kiedy boimy się o swoje życie, zdrowie, o swój dobytek są z nami strażacy śpiesząc z ratunkiem. Są pierwsi na miejscu zdarzeń, służą. Te dzisiejsze rocznice celebruje cały powiat biłgorajski i pochylamy się z wdzięcznością strażakom za ich postawę i stałą gotowość i poświęcenie dla drugiego człowieka – mówił starosta Andrzej Szarlip.

jubileusz osp i psp 2
W uroczystości uczestniczyli także Ryszard Madziar – doradca Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Aktywów Państwowych – Jacka Sasina, Beata Strzałka – poseł na Sejm RP, Michał Mulawa – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, st. bryg. Tomasz Podkański zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie, podinsp. Marek Jamroz – Komendant Powiatowy Policji w Biłgoraju, burmistrzowie i wójtowie, oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z biłgorajskimi strażakami.