...
Loga Fundusze Europejskie

Rozmawiali o rekrutacji

Kategoria: Aktualności 2016 Opublikowano: 14 kwietnia, 2016

rekrutacja mW środę, 13 kwietnia, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się spotkanie dyrektorów szkół i koordynatorów elektronicznej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Rozmawiano o zasadach rekrutacji i ofercie edukacyjnej szkół powiatowych.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele szkół z terenu powiatu biłgorajskiego oraz z gmin Zwierzyniec, Huta Krzeszowska i Harasiuki. Samorząd powiatowy reprezentowali Starosta Marian Tokarski, Kazimierz Paterak Przewodniczący Rady Powiatu Biłgorajskiego, Jarosław Piskorski Wicestarosta, Jarosław Lipiec i Adam Banak Członkowie Zarządu Powiatu.

– Nasze szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Mamy szkoły o profilach ogólnokształcącym i zawodowym. W rankingach nauczania zajmują bardzo wysokie lokaty. Nasi uczniowie egzaminy maturalne zdają na wysokim poziomie. Tak samo jest w przypadku egzaminów z przedmiotów zawodowych. Są to szkoły bardzo dobrze wyposażone, mamy warsztaty, internaty, stołówkę – mówił starosta.

Kierownik Wydziału Edukacji w Starostwie Jan Koman, który prowadził spotkanie przypomniał, że jest już jedenasta elektroniczna rekrutacja, a Lucjan Kawka, przedstawiciel firmy Wulkan, zaprezentował zasady rekrutacji.