...
Loga Fundusze Europejskie

Rozpoczął się nowy rok szkolny

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 1 września, 2014

nowy rok szkolnymBlisko 4000 uczniów rozpoczęło 1 września br. nowy rok szkolny 2014/2015 w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat Biłgorajski. Do wszystkich uczniów, nauczycieli oraz dyrektorów placówek specjalny list wystosował Starosta Biłgorajski.

Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Pedagodzy, Kochani Uczniowie! Już niedługo w murach waszej szkoły rozbrzmi pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego 2014/2015 i rozpocznie się czas zdobywania wiedzy, kształtowania charakterów i postaw oraz wychowania do odpowiedzialnego dorosłego życia. Dziś już zakończył się ponad dwumiesięczny odpoczynek wakacyjny, który pozwolił zregenerować siły i nabrać dystansu. Kolejne miesiące trzeba wykorzystać jak najlepiej, by owocowały one w przyszłości.

Kochani uczniowie, po wakacyjnej przerwie wracacie do szkoły, dla jednych to wyższa klasa w cyklu kształcenia, dla uczniów pierwszych klas nowe wyzwania na kolejnym etapie kształcenia w nowej szkole, dla części to utrwalanie i systematyzowanie wiedzy w klasie maturalnej, by przystąpić dobrze przygotowanym do egzaminu dojrzałości. Niech każdy z Was młodzi przyjaciele niezależnie od etapu swej edukacji przykłada się do nauki sumienie i dobrze wykorzystuje czas odmierzany szkolnym dzwonkiem.

Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Pedagodzy i Pracownicy Administracyjni Szkoły – praca nad kształceniem młodego pokolenia przekazywaniem mu wiedzy jest szczególnym powołaniem, które stawia człowieka w roli nauczyciela, mistrza i przewodnika. Niech Wasz codzienny trud, wytrwałość, zapał i radość z wykonywanej pracy przekłada się na bardzo dobre wyniki Waszych uczniów. Pamiętajcie, że niesiecie Kaganek Oświaty przyszłym pokoleniom!

Starosta Biłgorajski
Marian Tokarski