...
Loga Fundusze Europejskie

Smochodowa czołówka

Kategoria: Aktualności 2016 Opublikowano: 22 marca, 2016

samochodowkaNa Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej 19 marca odbył się Ogólnopolski Półfinał XVII Edycji Olimpiady Techniki Samochodowej. Uczeń RCEZ w Biłgoraju zakwalifikował się do finału.

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju reprezentowały dwie drużyny w następującym składzie:

Drużyna I (Technikum Mechaniczno-Elektryczne):

Andrzej Wójcik kl. IIISb

Bartosz Gromadzki kl. IIISa

Paweł Iwańczyk kl. IVSb

Drużyna II (Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 2):

Marcin Zarzycki kl. IIId

Jakub Krzeszowiec kl. IIId

Rafał Łazur kl. IIId

Do II Etapu Olimpiady przystąpiło w ponad 500 uczniów, którzy reprezentowali szkoły o profilu samochodowym z terenu całej Polski. Uczestnicy II etapu olimpiady udzielali odpowiedzi na 40 pytań testowych obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp. Kryterium oceny było udzielenie odpowiedzi i rozwiązanie zadań w ciągu 45 minut.

Komitet Główny Olimpiady po komisyjnym sprawdzeniu wszystkich kart testowych z zadaniami rozwiązanymi przez uczestników II etapu olimpiady do III etapu zakwalifikował 10 finalistów.

Wśród nich jest uczeń RCEZ Andrzej Wójcik z klasy III technikum samochodowego. 14 maja 2016 r. będzie uczestniczył w Finale Olimpiady Techniki Samochodowej, który odbędzie się w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o. w Warszawie. Ponadto Andrzej Wójcik jako finalista Olimpiady Techniki Samochodowej otrzymał indeks Politechniki Warszawskiej i będzie zwolniony z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Pozostali uczniowie uzyskali również bardzo dobre wyniki punktowe. Opiekunami merytorycznymi uczniów byli mgr inż. Jarosław Dubiel i mgr inż. Tomasz Śliczniak.