...
Loga Fundusze Europejskie

Spotkanie szkoleniowo – promocyjne odnośnie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 16 kwietnia, 2014

spotkanie z dyrektoramimW Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, 15 kwietnia br. odbyło się spotkanie szkoleniowo – promocyjne odnośnie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych kształcących na terenie Powiatu Biłgorajskiego. Organizatorem był wydział Edukacji, Promocji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego.

W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy gimnazjów Powiatu Biłgorajskiego oraz gimnazjów spoza terenu Powiatu Biłgorajskiego, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest samorząd Powiatu Biłgorajskiego oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez inne podmioty, w tym dyrektorzy KLO im. Jana Pawła II, ZSOiZ w Turobinie, LO w Józefowie, ZSE w Tarnogrodzie, ZSCKR w Różańcu, ZSL w Biłgoraju i ZDZ w Biłgoraju, a także koordynatorzy rekrutacji z wyżej wymienionych szkół i przedstawiciel firmy obsługującej system rekrutacji elektronicznej do szkół ponadgimnazjalnych.

Kierownik wydziału Edukacji, Promocji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego przedstawił osiągniecia szkół ponadgimnazjalnych oraz wyniki matur i egzaminów zawodowych. Zachęcając się z prośbą do przedstawicieli gimnazjów by zachęcali swoich uczniów do wyboru szkół funkcjonujących w Powiecie Biłgorajskim przedstawił niezależne rankingi ogólnopolskie klasyfikujące wysoko nasze placówki.

Podczas spotkania zaprezentowany został „Informator Oświatowy”, przygotowany przez Starostwo Powiatowe przy współpracy ze szkołami ponadgimnazjalnymi Powiatu Biłgorajskiego. W sześćdziesięciostronicowej publikacji omówiono szczegółowo – wraz z podaniem oferty edukacyjnej i danych teleadresowych – jedenaście szkół i dwie placówki oświatowe oraz objaśniono gimnazjalistom krok po kroku jak przebiegać będzie rekrutacja elektroniczna do szkół ponadgimnazjalnych działających w Powiecie Biłgorajskim.

-Uzyskanie rzetelnych i wyczerpujących informacji odnośnie wyboru szkoły ponadgimnazjalnej ułatwi gimnazjalistom przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Biłgoraju ten „Informator dla Gimnazjalistów”. Znajduje się w nim oferty edukacyjne na rok szkolny 2014/2015 wszystkich placówek oświatowych funkcjonujących na terenie naszego Powiatu. Oferta edukacyjna Powiatu Biłgorajskiego jest niezwykle atrakcyjna i odpowiada potrzebom młodych ludzi, dlatego zachęcamy do poznania wybranych szkół poprzez dogłębne zapoznanie się z Informatorem, a także przez wizyty, rozmowy z uczniami i absolwentami oraz odwiedziny stron internetowych placówek – zaznacza Marian Tokarski. Informatory trafić maja do każdego gimnazjalisty w ciągu najbliższych kilku dni.