...
Loga Fundusze Europejskie

Spotkanie wielkanocne Rady Powiatu, pracowników Starosta Powiatowego oraz zaproszonych gości

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 12 kwietnia, 2022

Po sesji, 12 kwietnia 2022 roku, w Starostwie powiatowym w Biłgoraju odbyło się spotkanie wielkanocne. Uczestniczyli w nim członkowie Zarządu Powiatu, radni Rady Powiatu, kierownicy Wydziałów Starostwa Powiatowego oraz jego pracownicy. Obecni byli także kierownicy jednostek podległych powiatowi biłgorajskiemu oraz zaproszeni goście. Starosta i Przewodniczący Rady Powiatu złożyli zebranym wielkanocne życzenia, a świąteczny poczęstunek przygotował ZSZiO w Biłgoraju.

spotkanie wielkanocne starostawo
-Panie Przewodniczący, szanowni Państwo radni, panowie komendanci, państwo dyrektorzy kierownicy, szanowni Mieszkańcy powiatu biłgorajskiego. Wchodzimy w okres Wielkiego Tygodnia za chwilę Triduum Paschalne – najważniejsze święta w wierze katolickiej, Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej okazji chciałbym złożyć państwu najlepsze życzenia. Niech to będzie okres odrodzenia i wielkiego szczęścia. Symbolem Świąt Wielkanocnych i ich istotą jest zwycięstwo życia nad śmiercią, ja życzę żeby to życie te wartości według których my żyjemy odradzały się w tym okresie w każdym z nas, żeby stanowiły centrum i istotę naszej egzystencji tutaj na ziemi. Szczególnie w kontekście tych wydarzeń które dzieje się za naszą wschodnią granicą, ten kontekst świąteczny, kontekst zwycięstwa właśnie życia nad śmiercią – w tym czasie gdy wiele osób jest życia pozbawionych
– jest szczególnie istotny – mówił Starosta Andrzej Szarlip.

-Szanowni państwo ja w imieniu prezydium Rady i całej raty za pośrednictwem naszych mediów pragnę złożyć serdeczne życzenia zdrowych wesołych radosnych świąt dla wszystkich mieszkańców naszej Ziemi Biłgorajskiej, naszego powiatu. Życzę aby wojna za naszą wschodnią granicą jak najszybciej się skończyła, aby każdy z nas mógł żyć w pokoju. Wesołych świąt Wielkiej Nocy – mówi z kolei Marian Kurzyna, Przewodniczący Rady Powiatu.