...
Loga Fundusze Europejskie

Spotkanie z poezją Biłgorajszczyzny – zaproszenie do konkursu

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 17 maja, 2019

logo spotkanie z poezja„Młodzi literaci” to nazwa nieformalnej grupy działającej przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Grupa od wielu lat wspiera i promuje twórców literackich z Biłgoraja i okolic. Członkowie grupy – nauczyciele i uczniowie ZSZiO w Biłgoraju – wspierają lokalnych twórców literatury organizując autorskie wieczory i koncerty poetyckie, których bohaterami byli min. Barbara Malczenko, Ewa Bordzań czy Piotr Kupczak.

W tym roku grupa „Młodzi literaci” pod patronatem Stowarzyszenia „TEATR I MUZYKA” przystąpiła do konkursu grantowego „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 3” i uzyskała grant w wysokości 3500zł na przeprowadzanie konkursu „Spotkanie z poezją”.

Praca wolontariuszy – nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, wsparcie BCK w Biłgoraju oraz grant pozwoli zorganizować konkurs promujący twórców literatury z Biłgoraja i okolic. Młodzi miłośnicy literatury, poezji i muzyki wykonają własne interpretacje utworów biłgorajskich literatów.
Galę finałową konkursu, przewidzianą na 13 czerwca, uświetni występ znanego poety-pieśniarza Jarosława Chojnackiego w BCK. Już teraz zapraszamy wszystkich na koncert, wstęp wolny.

Szczegóły konkursu i regulamin znajdują się na stronie głównej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju www.zszio.lbl.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie.

„Młodzi literaci”