...
Loga Fundusze Europejskie

Starosta Biłgorajski i uczniowie RCEZ w Radiu Lublin

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 20 lutego, 2019

radioUczniowie RCEZ są bohaterami reportażu Radia Lublin autorstwa Pani redaktor Czesławy Borowik pt. „ Aby nie stracić wątku”. W reportażu występują też Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip lokalni pracodawcy, koordynator projektu i nauczyciel RCEZ. Reportaż był wyemitowany w dniu 16.02.2019 o godzinie 11.00 w cyklu „Kalejdoskop regionalny” dotyczy on udziału uczniów szkół powiatu biłgorajskiego w projekcie pt.: Wysoka jakość kształcenia zawodowego uczniów – większe szanse zatrudnienia. współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014 – 2020 Oś Priorytetowa 12 – Edukacja, Kwalifikacje i Kompetencje,  Działanie 12.4 – Kształcenie zawodowe, Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014 -2020.

Reportaż opowiada o uczniach, którzy zrezygnowali z ferii, by popracować na stażach i praktykach zawodowych realizowanych u pracodawców. Staż zawodowy pozwala uczniom na zdobycie kluczowych umiejętności i kwalifikacji zawodowych, których wymagają lokalni pracodawcy, a nie są one ujęte w programach nauczania. Każdy uczeń po realizacji takiego stażu nabiera pewności siebie, wiary we własne możliwości i umiejętności zawodowe. Poznaje również smak pracy na stanowisku zgodnym z jego zawodem, gdyż staże są pierwszą pracą zawodową uczniów, za które otrzymują oni wynagrodzenie.
Opowiada też o nowoczesnych szkołach zawodowych powiatu biłgorajskiego, które są wyposażone w najwyższych lotów sprzęt, narzędzia, urządzenia wykorzystywane w pracy zawodowej.

Link do reportażu:  https://www.radio.lublin.pl/news/kalejdoskop-regionalny-2980137

{gallery}/aktualnosci/radio2019{/gallery}

Fot. K.Kobel