...
Loga Fundusze Europejskie

Starosta Biłgorajski na obchodach 75. rocznicy bitwy pod Osuchami

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 25 czerwca, 2019

osuchy 2019 2
Na patriotyczno – religijnych uroczystościach w Osuchach w Gminie Łukowa, 75. rocznicy największej bitwy partyzanckiej II wojny światowej w Polsce, samorząd Powiatu Biłgorajskiego reprezentował Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip.

Na osuchowskie uroczystości złożyła się część artystyczna w wykonaniu miejscowej młodzieży, ceremoniał wojskowy z wciągnięciem flagi na maszt i odśpiewaniem hymnu narodowego, Msza święta oraz złożenie kwiatów i apel poległych na cmentarzu partyzanckim. Uroczystość zakończyła inscenizacja w wykonaniu grup rekonstrukcji historycznych, pokaz dynamiczny Sekcji Ochrony Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego z Rzeszowa oraz koncert patriotyczny.
osuchy 2019
-Chciałbym by wszyscy uświadomili sobie wagę tych wydarzeń. Trzeba jasno sobie powiedzieć, że na tej ziemi swe życie oddali konkretni ludzie, członkowie naszych rodzin, sąsiedzi ludzie niezłomnego charakteru i ducha. Oni wiedzieli czym jest wolność i gotowi byli poświecić za nią swe życie. Dokonali tego z miłości do Ojczyzny. Celebrujmy wolność kultywujmy tradycje i te wartości za które oni ginęli – apelował Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip.
osuchy 2019 1
W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy Powiatu Biłgorajskiego, przedstawiciele środowisk kombatanckich, poczty sztandarowe, władze rządowe reprezentował Marek Łapiński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, a duchowne ordynariusz polowy Wojska Polskiego biskup Józef Guzdek. Władze Województwa Lubelskiego reprezentowali Wojewoda Przemysław Czarnek i Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa. Obecnie byli także przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych Ziemi Biłgorajskiej.