...
Loga Fundusze Europejskie

Starosta i Przewodniczący Rady Powiatu na podsumowaniu kadencji 2010 – 2014 Rady Miasta Biłgoraj

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 13 listopada, 2014

Na początku listopada 2014 roku Starosta Biłgorajski Marian Tokarski i Przewodniczący Rady Powiatu w Biłgoraju Mirosław Późniak uczestniczyli w uroczystej sesji podsumowującej kadencję 2010 – 2014 rady Miasta Biłgoraj. Starosta Biłgorajski mówił:

Po czterech latach, u schyłku obecnej kadencji, mogą śmiało i odpowiedzialnie powiedzieć, że współpracując z Radą Miasta i Burmistrzem nie zmarnowaliśmy tego czasu. Wzajemna, obustronna współpraca, zrozumienie i wzajemne uzupełnianie się samorządu miejskiego z powiatowym zaowocowało wieloma przedsięwzięciami, z których dziś korzystają mieszkańcy Biłgoraja, Powiatu i goście.

Pozwólcie Państwo, że wymienię te najważniejsze wspólne przedsięwzięcia i zaznaczę, że tak dobrej współpracy w 15-letniej historii reaktywowanego Powiatu nie było. Wspólnie zrealizowaliśmy przebudowę ulicy Cegielnianej, modernizację ulicy Nadstawnej, Moniuszki czy Radzięckiej. Wspólny wniosek Powiatu i Miasta do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych to gruntowny remont ulic w Osiedlu Różanówka. Wspólnie z Miastem realizujemy przebudowę Alei Jana Pawła II wraz z włączeniem jej w ulicę Tarnogrodzką i Motorową. Dobra współpraca to także zadatek na kolejne wspólne inwestycje jak choćby przebudowa ulic w Osiedlu Bojary, nasz projekt jest na liście tych, które otrzymają dofinansowanie ze schetynówek w 2015 roku.

Szanowni Państwo, z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować Wysokiej Radzie, na czele z panem Przewodniczącym oraz Burmistrzowi Miasta i jego zastępcy za otwartość, kreatywności szukanie kompromisu, którego owoce są widoczne między innymi w zmodernizowanej infrastrukturze drogowej. Gdyby nie państwa postawa, chęć współpracy i wzajemne zrozumienie nie udało by nam się dokonać tego wszystkiego. Wierzę, że wyborcy odróżnią mądrych i dobrych gospodarzy od populistów siejących zamęt i obdarzą ich zaufanie na kolejną kadencję.

Dziękując za 4-letnią współpracę, chciałbym wspólnie z Panem Mirosławem Późniakiem złożyć na ręce Pana Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta Biłgoraj okolicznościowe podziękowania, a wszystkim Państwu życzyć wszelkiej pomyślności i satysfakcji z podejmowanych zadań.