...
Loga Fundusze Europejskie

Starosta na Dniu Strażaka i jubileuszu 25-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnawie Małej

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 15 maja, 2019

starosta tarnawa mala strazacyW Gminie Turobin, odbyły się uroczystości związane z Dniem Strażaka i jubileuszem 25-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnawie Małej. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip oraz Komendant Powiatowy Państwowej straży Pożarnej w Biłgoraju starszy brygadier Wiesław Kręt.

Po złożeniu raportu i podniesieniu flagi państwowej oraz odśpiewaniu hymnu narodowego, zebranych powitał Wójt Gminy Turobin, Andrzej Kozina. Kolejnym punktem spotkania była Msza Św. w intencji strażaków, którą odprawił ks. dziekan Władysława Trubickiego.

Po Eucharystii do zebranych przemówił Starosta Biłgorajski. Andrzej Szarlip, dziękował za ofiarność i służbę strażaków ochotników. Mówił o ich profesjonalizmie, gotowości, nieustannym podnoszeniu kwalifikacji i odpowiedzialności.  Zwrócił się również jubilatów, jednostki OSP z Tarnawy Małej i gratulował im pięknych jubileuszy, życząc kolejnych.

Dopełnieniem uroczystości było wręczenie medali i odznaczeń druhom strażakom. Koncert orkiestry dętej z Goraja, był ostatnim akcentem świętowania.

Foto: Organizatorzy/UG Turobin