...
Loga Fundusze Europejskie

Starosta na opłatku diecezjalnym Rodziny Radia Maryja

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 29 stycznia, 2019

oplatek radia maryja starosta
Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip, w towarzystwie Wicewojewody Lubelskiego Robert Gmitruczuk uczestniczył w diecezjalnym opłatku Rodziny Radia Maryja, który odbył się w Biłgoraju. Uczestniczyli w nim mieszkańcy Zamojszczyzny i Ziemi Janowskiej oraz posłowie do Parlamentu Europejskiego i Sejmu RP.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystej Mszy świętej, której – w kościele św. Jerzego w Biłgoraju – przewodniczył ordynariusz diecezji zamojsko – lubaczowskiej, biskup Marian Rojek. Po Mszy świętej uczestnicy zebrali się w holu I Liceum Ogólnokształcący im. ONZ, gdzie obyła się cześć integracyjna wydarzenia.

Podczas swego wystąpienia Starosta Andrzej Szarlip mówił: -Czcigodni księża, szanowni parlamentarzyści, drodzy samorządowcy, wszyscy według godności. Szanowna Rodzino Radia Maryja. Dziękuję za zaproszenie na to wyjątkowe spotkanie. Chciałbym podziękować, że jesteście Państwo ostoją wartości polskich i katolickich. To dzięki Państwa postawie jest możliwa zmiana w Polsce, zarówno na poziomie centralnym, jak i na poziomie powiatowym, samorządowym. Bardzo Państwa proszę o wsparcie i modlitwę. Jest w powiecie wiele spraw trudnych do rozwiązania i wsparcie jest nieodzowne.