...
Loga Fundusze Europejskie

Starosta wyróżnił najlepszych uczniów i nauczycieli

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 18 czerwca, 2014

wyroznieniamOsiągnięcia uczniów, wysokie miejsca w rankingach naszych szkół, bardzo dobre wyniki egzaminów zewnętrznych oraz świetne przygotowanie młodzieży do kontynuowania nauki na studiach wyższych i do wykonywania pracy to zasługa ciężkiej pracy zarówno pedagogów jak i samych uczniów – mówił podczas uroczystości Starosta.

18 czerwca w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju, z rąk Starosty Biłgorajskiego Mariana Tokarskie, etatowego członka Zarządu Powiatu Józefa Czarnego oraz przodowniczego Komisji Edukacji Adama Olszty blisko 170 uczniów i ponad 80 nauczycieli otrzymało nagrody i wyróżnienia podczas podsumowania roku szkolnego.

Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych dla których organem prowadzącym jest Powiat Biłgorajski oraz przedstawiciele Zespołu Szkolno – Rewalidacyjnego i Młodzieżowego Domu Kultury.

-Ogrom pracy wkładany przez każdego z was – drodzy młodzi przyjaciele – połączony z pasją, zdolnościami pedagogicznymi, wiedzą i życzliwością nauczycieli przynosi liczne i znakomite efekty, którymi możemy się szczycić. Tak liczna wasza tu obecność jest tego najlepszym przykładem. Miarą bowiem pracy nauczyciela są sukcesy jego wychowanków, a nie było by tych sukcesów, gdyby nie rzetelna praca szkoły i otwartość uczniów – podkreślał zwracając się do zebranych Marian Tokarski.

Starosta podsumował kończący się rok nauki, zwrócił uwagę na osiągnięcia poszczególnych szkół oraz na bardzo dobre wyniki egzaminów zewnętrznych oraz świetne przygotowanie młodzieży do kontynuowania nauki na studiach wyższych i do wykonywania pracy. Podkreślał także zaangażowanie dyrektorów poszczególnych placówek. –Stwarzanie warunków do kształcenia i wychowywania młodego pokolenia. Widząc Wasze zaangażowanie, troskę i radość z pracy jesteśmy spokojny o przyszłość biłgorajskiej oświaty – mówił do dyrektorów Przewodniczący Zarządu Powiatu.

Prezentacje poszczególnych placówek oraz wręczanie wyróżnień i nagród przeplatane było występami artystycznymi uczniów poszczególnych szkół. Na zakończenie uroczystości kierownik Wydziału Edukacji, Promocji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Turystyki życzył wszystkim uczniom i nauczycielom radosnego odpoczynku i udanych wakacji.