...
Loga Fundusze Europejskie

Strażacy z powiatu biłgorajskiego aktywnie wspierają Narodowy Program Szczepień

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 24 marca, 2021

Od marca br. biłgorajscy strażacy rozpoczęli dystrybucję ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw Covid-19 skierowaną do mieszkańców małych miejscowości i wsi. Do rozdysponowania jest około 34 tys. ulotek, na których wcześniej strażacy KP PSP w Biłgoraju umieścili numery telefonów do gminnych koordynatorów szczepień przeciwko koronawirusowi.

Przedmiotowe ulotki mają zostać przekazane przede wszystkim mieszkańcom wykluczonym cyfrowo, którzy nie korzystają z Internetu, samotnym i starszym osobom, które mają trudności w pozyskaniu informacji z innych źródeł. Strażacy roznosząc ulotki udzielają również informacji osobom zainteresowanym szczepieniami. Kolportaż odbywa się z zachowaniem rygoru epidemicznego.

Strażacy pomagają także w transporcie osób starszych i samotnych na szczepienie do punktu szczepień i z powrotem. W akcję zaangażowana jest Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju oraz ponad 80 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu biłgorajskiego.