...
Loga Fundusze Europejskie

Studniówka uczniów Zespółu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 20 lutego, 2022

19 lutego br., uczniowie ZSZiO w Biłgoraju bawili się na balu maturalnym. Władze powiatu biłgorajskiego – jako organu prowadzącego – reprezentował Jan Małysza, członek Zarządu Powiatu. -Wspólnota Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących przeżywa dziś ważny moment w harmonogramie pracy placówki. To bal studniówkowy, głęboko zakorzeniony w polskiej tradycji i kulturze. Gromadzi on maturzystów, nauczycieli i rodziców na wydarzeniu, które nie tylko jest świetną zabawą ale przede wszystkim wkroczeniem młodzieży w nowy okres, w dorosłe życie. Jego nazwa pochodzi od czasu, który pozostał do wyznaczonego terminu matur i jest ostatnim dzwonkiem, by przygotować się do egzaminu jak najlepiej. (…) Wszystkim uczestnikom balu maturalnego życzę miłej zabawy. Niech ta studniówka pozostanie w Państwa pamięci na długie lata – mówił do zebranych Jan Małysza.

studniowka zszio 1
Jan Małysza dziękował nauczycielom i rodzicom: -Drodzy nauczyciele, serdecznie dziękuję za przekazywanie wiedzy i pracę z uczniami na etapie nauki w szkole średniej. Wierzę, że dobrze przygotowali ich Państwo do dorosłego życia. Drodzy rodzice, serdecznie dziękuję Państwu, że wybraliście Państwo dla swych dzieci naszą szkołę, dziękuję za trud wychowania i wspieranie placówki w procesie edukacyjnym.

studniowka zszio 2
Zwrócił się także do uczniów: -Kochani maturzyści, za Wami lata nauki w szkole średniej, zdobywanie wiedzy i kształtowanie charakterów. Przed Wami wybór życiowej drogi, dla jednych będą to studia, dla innych podjęcie pracy zawodowej. Jesteście teraz na ostatniej prostej, za symboliczne 100 dni jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Dołóżcie jeszcze starań, by ten czas wykorzystać jak najlepiej, skorzystajcie z pomocy nauczycieli i ugruntujcie wiedzę.

Foto: bilgoraj.com.pl