...
Loga Fundusze Europejskie

Szachowe mistrzostwa

Kategoria: Aktualności 2013 Opublikowano: 30 stycznia, 2013
szachy-mW sobotę 26 stycznia br. w biłgorajskim MDK rozegrano „Szachowe Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego Seniorów i Juniorów o Puchar Starosty”. Turniej w imieniu Starosty Biłgorajskiego otworzyła Dyrektor MDK Renata Socha, wspólnie z organizatorem, nauczycielem zajęć szachowych w MDK, a jednocześnie Sędzią głównym turnieju Arturem Kimakiem.
W powiatowych rozgrywkach wzięło udział 30 zawodników z terenu powiatu biłgorajskiego zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 10:30 i trwała do 15:00. W tym czasie wyłonili się zwycięzcy potyczek szachowych w różnych kategoriach.
I tak pierwsze miejsce w kategorii Juniorzy do lat 12 zajął: Konrad Mucha, drugie miejsce zdobył Piotr Łaba, a trzecie Mateusz Łoziński. W kategorii Juniorki do lat 12 pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Muszyńska zaś drugie Magdalena Strzałka. W kategorii Juniorzy do lat 18 pierwsze miejsce zajął Damian Pisklak, drugie Dominik Czerniak, a trzecie wywalczył Hubert Mucha. W kategorii Kobiet pierwsze miejsce zajęła Karolina Kornik, drugie Małgorzata Muszyńska zaś trzecie miejsce zdobyła Magdalena Strzałka.
W ogólnej klasyfikacji lista turniejowa przedstawia się następująco: I miejsce zdobył Dawid Dzido, II miejsce Albin Jaworski, III miejsce Jerzy Strzałka. Puchary, nagrody książkowe i poczęstunek sfinansował Starosta Biłgorajski Marian Tokarski, o którego puchar walczyło trzydziestu zawodników z powiatu biłgorajskiego.
 
⃰Źródło – strona MDK