...
Loga Fundusze Europejskie

Szkolenie dekarzy w ZSBiO

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 30 listopada, 2021

„Wybrane zagadnienia z zakresu montażu ciężkich pokryć dachowych na przykładzie systemu dachowego marki CREATON” to temat szkolenia zorganizowanego  przez Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju dla uczniów kształcących się w zawodzie dekarz. Szkolenie przeprowadzili specjaliści z firmy CREATON. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbyły się 16-18 listopada zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego, wytycznymi MEN i GIS.

Szkolenie dekarzy w ZSBiO
Szkolenie rozpoczęło się od teoretycznego wprowadzenia w temat ciężkich pokry dachowych. Następnie uczestnicy przeszli do zajęć praktycznych. Zrealizowano wykonanie dachówką KODA okapu z wentylacją i montaż kalenicy. Bardzo się cieszę że Zespół Szkół Ogólnokształcących i Budowlanych prowadzi kształcenie w kierunku dekarz. Pracownia dysponuje bardzo dobrym wyposażeniem, zapleczem technicznym i fachową kadrą nauczycielską. To dobra wiadomość, bo w tej chwili brakuje wykwalifikowanych dekarzy, a zapotrzebowanie jest ogromne – zauważa, doradca techniczny Jacek Kostrzewa.

Goście z Widziszewa (woj. wielkopolskie) byli pod wrażeniem frekwencji, zaangażowania uczniów oraz zapleczem jakim dysponuje szkoła. Padła również deklaracja o kontynuacji współpracy Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju z firmą CREATON. Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki od przedstawicieli firmy Creaton.

/Z.P./