...
Loga Fundusze Europejskie

Szkoły w 100-lecie niepodległości

Kategoria: Aktualności 2018 Opublikowano: 15 listopada, 2018

100 lecie niepodleglosci zszio 1
Wszystkie placówki oświatowe, dla których organem prowadzącym jest Powiat Biłgorajski, czynnie włączyły się w uroczyste obchody 100-lecia niepodległości Polski. Uroczystości zorganizowane przez szkoły w przededniu 11 listopada były zwieńczeniem podejmowanych od początku roku działań.

W szkoła odbyły się uroczyste akademie, konkursy historyczne i przedsięwzięcia kulturalne, których celem było wciągnięcie młodzieży w uroczyste celebrowanie 100. rocznicy niepodległości naszej Ojczyzny. Uczestniczyli w nich zarówno sami uczniowie jak i nauczyciele, wychowawcy i zaproszeni goście.
100 lecie niepodleglosci zszio
Okolicznościowy list do z tej okazji adresowany do dyrektorów placówek i całej społeczności szkół wystosował Starosta Biłgorajski Kazimierz Paterak. W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących odczytał go kierownik Wydziału Edukacji Starosta Powiatowego w Biłgoraju Jan Koman. Starosta napisał: -Jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości skłania do refleksji nad dziejami naszego narodu i do czerpania nauki, jaka płynie z historii. Po 123 latach niewoli – w 1918 roku – Rzeczpospolita Polska znów znalazła się na mapie Europy dzięki walce i staraniom kilku pokoleń naszych przodków. Choć 100-letnia historia naszej wolności miała również okresy bardzo trudne, dziś możemy się cieszyć wolnością naszego kraju. Jest to jedna z największych wartości, o którą trzeba dbać.

Starosta z okazji tak ważnej uroczystości w imieniu własnym i Zarządu Powiatu życzę w całej społeczności poszczególnych placówki, aby kolejne lata sprzyjały rozwojowi naszej Ojczyzny, a nam wszystkim dawały satysfakcję i dumę z osiąganych sukcesów.