...
Loga Fundusze Europejskie

Tak wygląda zaawansowanie prac na budowie boiska wielofunkcyjnego przy ZSBiO w Biłgoraju

Kategoria: Aktualności Opublikowano: 7 listopada, 2023

Tak wygląda zaawansowanie prac na budowie boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Obszar inwestycyjny: Infrastruktura sportowa.

Nazwa inwestycji: Modernizacja i rozbudowa obiektów sportowych przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Całkowita wartość: 10 827 795 zł (wliczone: koszty nadzoru + koszty projektu).

Ministerstwo Sportu: 3 500 000 zł.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych: 6 876 561 zł.

Wkład własny: 451 234 zł.

Zadanie inwestycyjne to kompleks obiektów sportowych przy ZSBiO w Biłgoraju składający się z boiska piłkarskiego z trawy sztucznej o wymiarach 65×104 m, bieżni okólnej 400-metrowej i bieżni prostej 100-metrowej wraz z infrastrukturą (ogrodzenie, piłko chwyty, odwodnienie, oświetlenie terenu – płyty boiska i bieżni oraz pozostałego terenu), trybun na około 100 miejsc siedzących, zadaszonego stanowiska sędziowskiego, ławek dla zawodników i uczniów, boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej w skład którego wchodzą: boisko do koszykówki o polu gry 15×28 m, boisko do siatkówki o polu gry 9×18 m i boisko do tenisa ziemnego o polu gry 10,97×23,77 m, skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, siłownia zewnętrzna oraz boisko do piłki plażowej.

Zakres zadania obejmuje również elementy infrastruktury drogowej (drogę wewnętrzną, chodniki i parkingi, w tym dla osób niepełnosprawnych), obiekty kubaturowe składające się z 5 zmodyfikowanych kontenerów 2 kontenerów sanitarnych, w których urządzono łazienki, ubikacje i natryski oraz 3 kontenerów biurowych przeznaczonych na szatnie dla zawodników oraz pomieszczenia dla trenerów i magazyn sprzętu. Przedmiotowy kompleks zewnętrznych obiektów sportowych łącznie z przewidywaną do rozbudowy i modernizacji krytą pływalnią, dużą i małą hala sportowa z widownią na 396 miejsc siedzących oraz zapleczem żywieniowym i noclegowym przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju stanowić będą jedyną taką ofertę do upowszechniania sportu w powiecie biłgorajskim.

Realizacja inwestycji jest komplementarna z inwestycjami w sport i rekreacje np. realizowaną rozbudową pływalni i wykonanym ostatnio remontem dużej i małej hali sportowej ZSBiO.