...
Loga Fundusze Europejskie

Tour de Lubelskie w Biłgoraju

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 26 lipca, 2021

Pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego odbyła się biłgorajska edycja rajdu promującego Tour de Pologne. Przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego i Starosta Powiatowego w Biłgoraju, odbył się w niedzielę 25 lipca br., Rodzinny Rajd Rowerowy „Tour de Pologne”. W wydarzeniu, które zakończyło się piknikiem rodzinnym, udział wzięło prawie 200 osób. Przed wyruszeniem na szlaki Puszczy Solskiej, uczestnicy odebrali pamiątkowe koszulki, smycze na klucze, wodę oraz słodycze.

tour de lubelskie
Na mecie rajdu, który liczył około 30 km, na cyklistów czekał posiłek regeneracyjny i występy artystów młodych artystów. Były także stoiska promujące Lubelszczyznę (Lubelskie smakuj życie) i powiat biłgorajski (Punkt Informacji Turystycznej) oraz stragany kół gospodyń wiejskich z tradycyjnymi potrawami i smakołykami Ziemi.

tour de lubelskie 1
Wydarzenie było zachętą do aktywności fizycznej i aktywnego wypoczynku oraz promocją wyścigu kolarskiego „Tour de Pologne”, który w sierpniu gościł będzie w powiecie biłgorajskim. „Tour de Lubelskie” był więc przedsmakiem 78. „Tour de Pologne”, który po 12 latach ponownie zawita do województwa lubelskiego. Kolarze z całego świata przejadą przez powiaty lubelski, janowski, krasnostawski, biłgorajski, chełmski oraz zamojski. Tour de Pologne jest jednym z najważniejszych wyścigów świata, należącym do prestiżowego cyklu UCI World Tour (najważniejszych zawodów w kolarstwie szosowym obok Tour de France czy Giro d’Italia)

tour de lubelskie 3

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za obecność, osobom z zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia za pracę i trud. Było nam bardzo miło, że wszyscy państwo odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Rajdowi towarzyszył piknik rodzinny połączony z występami artystycznymi wychowanków MDK i Michaliny Lipińskiej.

tour de lubelskie 2
Biłgorajska odsłona „Tour de Lubelskie” odbyła się dzięki wsparciu Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego – Lubelskie oraz powiatu biłgorajskiego. Współorganizatorami byli Grupa Rowerowa PTTK Biłgoraj, PTTK Biłgoraj oraz BSK Miód Kozacki.