...
Loga Fundusze Europejskie

Uczeń „Budowlanki” w finale Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 31 marca, 2021
6 marca odbyły się zawody II stopnia (okręgowe) XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Olimpiada organizowana jest nieprzerwanie od 1987 roku, jej celem jest promocja wiedzy z zakresu budownictwa. Gospodarzem konkursu były Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej zawody udało się zrealizować z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego.

W tegorocznej rywalizacji Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju reprezentowali uczniowie klasy trzeciej i czwartej Technikum Budowlanego w składzie: Sebastian Borowiec, Mateusz Marzec, Julia Kapka, Kacper Blacha, Rafał Buczko, Mateusz Szafraniec. Dzięki solidnej postawie naszych uczniów „Budowlanka” zajęła 2 miejsce w rankingu szkół etapu okręgowego.

ZSBiO olimpiada wiedzy budowlanej

Spośród naszych uczniów najlepiej poradził sobie Sebastian Borowiec z klasy IVa zajmując 3 miejsce oraz tym samym kwalifikując się do etapu centralnego, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 15-17 kwietnia.
Laureaci i finaliści Olimpiady mają zapewniony wstęp na wszystkie uczelnie techniczne w Polsce oraz otrzymują ciekawe nagrody rzeczowe.

Gratulujemy uczniom i ich opiekunowi Mieczysławowi Podporze sukcesu oraz trzymamy kciuki za Sebastiana na szczeblu centralnym w Gdańsku.

/Z.P./