...
Loga Fundusze Europejskie

Uczennica Budowlanki w finale Olimpiady Policyjnej

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 19 marca, 2021

Miło nam poinformować, że uczennica Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju – Aleksandra Mateja zakwalifikowała się do finału centralnego Olimpiady Policyjnej, której organizatorem jest Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Nasza trzecioklasistka znalazła się w gronie 30 uczniów ze szkół w całej Polsce, którzy zmierzą się na etapie centralnym. Aleksandra Mateja w pierwszym etapie przygotowała pracę na temat – Charakterystyka współczesnej przestępczości nieletnich.

W swojej pracy w sposób bardzo profesjonalny pokazała z jakimi problemami boryka się współczesne młode pokolenie. Sama Olimpiada to przedsięwzięcie, którego celem jest zachęcenie uczniów szkół ponadpodstawowych do pogłębienia wiedzy o roli i zadaniach Policji jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Udział w tym przedsięwzięciu jest także okazją do zgłębienia wiedzy prawniczej i wiedzy o otaczającym nas świecie.  W finale centralnym oprócz wykazania się wiedzą na egzaminie ustnym, trzeba też zaliczyć tor sprawnościowy składający się z czterech konkurencji. Warto dodać, że Laureat i finaliści zostaną przyjęci na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia dla osób cywilnych, realizowany w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie bez udziału w dalszym postępowaniu rekrutacyjnym.

Nie jest to pierwszy sukces uczniów Budowlanki, w latach poprzednich mieliśmy już kilku godnych reprezentantów. Uczennicy i jej opiekunowi Panu Tomaszowi Karolczakowi gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.