...
Loga Fundusze Europejskie

UCZENNICA I LO IM. ONZ W BIŁGORAJU Z TYTUŁEM LAUREATA OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ

Kategoria: Aktualności Opublikowano: 22 marca, 2023

Lidia Gozdecka z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju zdobyła tytuł laureata Olimpiady Statystycznej i należy do 30 uczniów w kraju, którzy w tej olimpiadzie wykazali się najlepszą znajomością metod statystycznych oraz wiedzą z geografii i przedsiębiorczości.

Uczennica uzyskała ponadto możliwość przyjęcia na studia z pominięciem procesu rekrutacji na wiele kierunków związanych z matematyką, informatyką, statystyką i analizą danych na kilkanaście prestiżowych uczelni w kraju m. in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu czy UMCS i Politechnikę Lubelską.

Zawody centralne odbyły się w Warszawie 15 marca 2023 roku, a zapisaną transmisję z Gali Finałowej można obejrzeć na kanale YouTube GUS-u: https://www.youtube.com/watch?v=TKX0M3ErSb8

Olimpiada cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży, w tegorocznej edycji wzięło udział ponad 4 tys. uczniów z całej Polski. Jej organizatorem był Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Opiekunem uczennicy jest Anna Sołoducha.

I LO im. ONZ