...
Loga Fundusze Europejskie

Uczennica ONZ-etu z indeksem na psychologię

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 21 maja, 2022

Aleksandra Rapa z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju uzyskała tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie „Złote Indeksy Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMSC w Lublinie Integracja – kultura – edukacja” w kategorii psychologia i zdobyła indeks na lubelską uczelnię. W pierwszym etapie uczennica przygotowała pracę na temat „Kiedy nie jesteśmy już w stanie zmienić sytuacji, jesteśmy zmuszeni do zmiany siebie – Viktor Frankl. Logoterapia – czyli odnalezienie sensu swojego życia” i zakwalifikowała się do kolejnej części konkursu.

Drugim etapem była indywidualna rozmowa Komisji konkursowej z uczestnikami na temat przygotowanej przez nich pracy, a także ocena predyspozycji kandydatów na studia psychologiczne. Aleksandra pomyślnie przeszła eliminacje konkursowe i uzyskała wymarzony indeks.

aleksandra rapa
Uczennica zapytana, co sądzi o swoim osiągnięciu, odpowiedziała: „Nie spodziewałam się, że zainteresowanie psychologią rozwinie się do takiego stopnia. To jest mój największy sukces i niezwykle ważne doświadczenie. Nie tylko zdobyłam indeks, ale również bardziej poznałam siebie! Ten konkurs wiele mnie nauczył. Rozwinęłam swoje zainteresowania i zrozumiałam, że  wszystkie momenty ludzkiego życia są wartościowe, nie tylko piękne i radosne chwile. Trudne doświadczenia również mogą być początkiem czegoś nowego i dobrego. Uważam, że życie naprawdę można pokochać. Warto też zaakceptować siebie takim, jakim się jest. Podkreślanie tych wartości jest dla mnie głównym celem. Dziękuję wszystkim, którzy podczas tej przygody byli razem ze mną i mnie wspierali”.

Opiekunem uczennicy jest pani Anna Bodys.

I LO im. ONZ