...
Loga Fundusze Europejskie

Uczniowie ZSBiO w niezwykłej podróży w niezwykłe miejsca

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 29 września, 2021

Bardzo miło rozpoczęli rok szkolny uczniowie klas drugich i trzecich w biłgorajskiej „Budowlanki”. We wrześniu miała miejsce sześciodniowa objazdowa wycieczka do Włoch. Wzięło w niej udział 96 uczniów wraz z 6 opiekunami. Po całonocnej podróży zakwaterowaliśmy się w nadmorskim hotelu w okolicach Rimini. Nie obyło się bez wieczornego wypadu na plażę i oczywiście kąpieli w morzu. Ciepły Adriatyk przywitał nas szmaragdową taflą wody i cudnymi widokami. Następnego dnia stanęliśmy u bram parku rozrywki Mirabilandia. Mieliśmy do dyspozycji ponad 40 atrakcji w siedmiu obszarach tematycznych i moc wrażeń.

wlochy zsbio
Kolejny dzień to niezapomniana wizyta w Wenecji-wodnym mieście, potem malownicza Piza, Florencja. Na Monte Cassino – chwila zadumy nad grobami polskich żołnierzy, złożenie wieńca przez naszą delegację i zapalenie zniczy.  Następnym punktem na trasie wycieczki był Watykan- najmniejsze państwo świata. Po godzinnym czekaniu na Placu Świętego Piotra znaleźliśmy się Bazylice, oniemieliśmy z zachwytu i zapomnieliśmy o panujących w Rzymie upałach. Przyszedł czas też na starożytny Rzym- tym razem w programie znalazły się m.in. Santa Scala, Bazylika Santa Maria Maggiore, Coloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Bazylika Santa Maria in Cosmedin, Circus Maximus. Po południu odwiedziliśmy m. in. Pałac Anioła, Fontannę Di Trevi, Panteon i Plac Hiszpański.

Niestety nasz czas we Włoszech za szybko się skończył i trzeba było ruszać w drogę powrotną. Mimo zmęczenia wszyscy byli zadowoleni a oprócz pięknych miejsc będzie nam brakować makaronów, które były naszą „zupą” podawaną przed właściwym drugim daniem podczas obiadokolacji.  Wycieczka okazała się być nietuzinkową lekcją historii, wiedzy o kulturze, jak również możliwością integracji po długim okresie nauki zdalnej w ubiegłym roku szkolnym.

/Beata Ulanowska/