...
Loga Fundusze Europejskie

Udane powiatowe święto pływania

Kategoria: Aktualności 2013 Opublikowano: 27 maja, 2013
plywanie-mmPrawie 300 zawodników z terenu całego powiatu biłgorajskiego wzięło udział w pierwszych Mistrzostwach Powiatu w Pływaniu o Puchar Starosty Biłgorajskiego. Startowali zawodnicy z podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zawody odbyły się w środę 22 maja na basenie w Biłgoraju.
Organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Urząd Miasta w Biłgoraju, Rekreacyjno – Wypoczynkowy Klub Sportowy „SPARTA” w Biłgoraju, Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego w Biłgoraju. Zawody otwierał Marian Tokarski Starosta Biłgorajski:
– Zawodnikom życzę życiowej formy i bardzo dobrych wyników. Wszystkim życzę przyjemnych wrażeń z dzisiejszej imprezy.
Mieczysław Król dyrektor ZSBiO stwierdził:
– Cieszę się, że na naszym basenie możemy gościć tak wspaniałych zawodników. Wszystkim życzę udanych występów, tak aby było to przyczynkiem do wytężonej pracy i w rezultacie do osiągania jeszcze lepszych wyników w przyszłości, tak aby pływacy z Biłgoraja znani byli nie tylko na arenie wojewódzkiej, ale i krajowej – mówił.
W uroczystym otwarciu udział wziął także Stanisław Cieślak, kierownik basenu, oraz Krzysztof Blicharz kierownik Powiatowego Stowarzyszenia Sportu Szkolnego w Biłgoraju.
Spotkanie prowadził i młodych zawodników do jak najlepszych wyników czasowych zachęcał Adam Osuch z Rekreacyjno – Wypoczynkowego Klubu Sportowego „SPARTA” w Biłgoraju. Sędzią głównym był Patryk Chmiel sędzia licencjonowany Polskiego Związku Pływackiego.
W kategorii szkół podstawowych najlepsi byli zawodnicy z SP nr 1 w Biłgoraju, drugie miejsce zajęli młodzi pływacy z SP w Tarnogrodzie, a trzecie z SP nr 3 w Biłgoraju.
W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 z Biłgoraja, drugie było Powiatowe Gimnazjum z Biłgoraja z trzecie Gimnazjum z Frampola.
Szczegółowe wyniki w poszczególnych kategoriach: