...
Loga Fundusze Europejskie

Umowa na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej sali gimnastycznej przy RCEZ podpisana

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 5 kwietnia, 2022

Władze powiatu biłgorajskiego podpisały umowę z wykonawcą na opracowanie pełnobranżowej i kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy hali sportowej w kompleksie dydaktycznym Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. -Ma powstać obiekt sportowy wraz z zapleczem sanitarnym oraz infrastrukturą zewnętrzną towarzyszącą i zagospodarowaniem terenu – podkreśla Andrzej Łagożny, członek Zarządu Powiatu. Wartość umowy na dokumentację, która wykonana ma być do 7 października br., opiewa na około 100 tys. zł.

umowa na dokumentacje hali rcez 1
-Planujemy w tej chwili kolejną inwestycję w infrastrukturę sportową w naszym powiecie. W dniu dzisiejszym podpisaliśmy umowę na wykonanie dokumentacji na budowę hali przy RECZ w Biłgoraju. Jeżeli chodzi o wykonawstwo obiekty, ciężko na chwilę obecną mówić o konkretnej kwocie. Umowa na wykonanie dokumentacji opiewa na ponad 97 tys. zł. Założenie nasze są takie, by powstała sala gimnastyczna jako pole do gry ale także zaplecze w postaci szatni, pokoje trenerów i nauczycieli i sanitariaty. Część socjalna planowana jest jako dwukondygnacyjna z szybem windowym z windą i w dolnej kondygnacji planujemy, że znalazłoby się miejsce na ulokowanie np. siłowni
–  zaznacza Tomasz Rogala, wicestarosta biłgorajski.

Jak zauważa Andrzej Łagożny, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej jest jedną z największych szkół w powiecie biłgorajskim. -Placówka dysponuje obecnie mała halą, która jest niewystarczająca i boiskiem zewnętrznym wraz z siłownią zewnętrzną, ale z tych obiektów korzystać można jedynie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych i pogodowych. W tym temacie wielokrotnie interpelował i rozmawiał z Zarządem Powiatu radny Mirosław Późniak, który jest nauczycielem wychowania fizycznego w RCEZ i twórcą „Rowerowej Klasy”. Podnosił on m. in. konieczność budowy takiego nowoczesnego obiektu. Między innymi też z to z jego inicjatywy postanowiliśmy, że taka inwestycja winna być wykonana – podkreśla Andrzej Łagożny.

-Oczywiście musieliśmy wziąć pod uwagę warunki i możliwości, w tym te które dyktuje teren na którym hala miałaby powstać. Odciągały się więc decyzje w którym kierunku pójść, w jaki sposób to zrobić, by nie było takiej sytuacji że zainwestowało się w coś co jest niefunkcjonalne. W wyniku konsultacji i rozmów powstałą koncepcja i teraz realizujemy kolejny krok, czyli podpisanie umowy na projekt – dodaje Andrzej Łagożny.

umowa na dokumentacje hali rcez 2
Plan budowy sali gimnastycznej przy „Elektryku” nie jest jedyną inwestycją w infrastrukturę sportową jaką czyni powiat biłgorajski. W zeszłym roku odebrana została nowowyremntowana hala przy Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. Wartość tej inwestycji to było ponad 2,5 mln zł. Zakres prac obejmował wykonanie nowych sufitów podwieszanych, wytłumienie ścian, wymianę stolarki drzwiowej w hali dużej i małej, naprawę płyt boisk w obydwu halach, remont sanitariatów z przystosowaniem ich do osób niepełnosprawnych wraz z dostosowaniem wejścia do hali sportowej dla osób niepełnosprawnych.

-Przypomnę także, iż realizować będziemy także modernizację boiska przy „Budowlance” wraz z lokalizacją bieżni czy rzutni w dal oczywiście wraz z zapleczem. Koszt tej inwestycji to ponad 10,7 mln zł. Planujemy także modernizację i przebudowę krytej pływali w Biłgoraju. To wszystko będzie doskonale służyć zarówno uczniom jak i mieszkańcom naszego powiatu. Należy dodać, że inwersyjny cały czas w oświatę. Wspomnę m. in. o podnoszeniu kompetencji nauczycieli, płatne praktyki zawodowe uczniów czy doposażanie klasopracowni praktycznej nauki zawodu. Chodzi tutaj o wydatki rzędu 5 mln zł – informuje wicestarosta Rogala.