...
Loga Fundusze Europejskie

Umowa z wykonawcą sali sportowej przy RCEZ podpisana

Kategoria: Aktualności 2024 Opublikowano: 19 marca, 2024

Władze powiatu biłgorajskiego podpisały dziś umowę z wykonawcą sali sportowej wraz z zapleczem socjalno – sanitarnym w kompleksie dydaktycznym Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.

Całkowita wartość budowy sali gimnastycznej z zapleczem socjalno – sanitarnym w kompleksie dydaktycznym Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju wynosi nieco ponad 8,2 mln zł brutto (6,7 mln zł netto).

– Na realizację tej inwestycji pozyskaliśmy – jako samorząd powiatowy – dotację w wysokości nieco ponad 4 mln zł z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład – PGR oraz 4,2 mln zł z ministerstwa sportu. Można więc powiedzieć, że inwestycja powstanie niemal w 100% ze środków zewnętrznych – informuje Tomasz Rogala, wicestarosta biłgorajski.

– W tej kwocie powstanie budynek o wymiarach 11,78 m wysokości, 13,12 m szerokości oraz 53,78 m długości. Będzie to budynek samej sali sportowej oraz zaplecze socjalno – sanitarne z przeznaczeniem na potrzeby prowadzenia zajęć wychowania fizycznego uczniów RCEZ. Całość zostanie wkomponowana w obecną bryłę budynków dydaktycznych i będzie z nimi połączona projektowana powierzchnia zabudowy wynosi 673,40 m2, a projektowana powierzchnia całkowita 1079,79 m2. Powierzchnia użytkowa wynosi 925,4 m2, powierzchnia wewnętrzna budynku 977,39 m2, kubatura 6968,7 m – dodaje wicestarosta Tomasz Rogala.

Jak wyjaśnia członek Zarządu Powiatu Andrzej Łagożny zakres prac do wykonania obejmuje głównie budowę sali gimnastycznej z zapleczem socjalno – sanitarnym, budowę utwardzeń,wyznaczenie miejsc postojowych na istniejących utwardzeniach oraz przebudowę i budowę m. in. instalacji kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, instalacji wodociągowej oraz przyłącza elektrycznego. W realizowanym obiekcie będzie mieścić się pomieszczenie sali gimnastycznej, dwa zespoły szatni z sanitariatami oraz pokój nauczycieli WF z zapleczem szatniowym dla nauczycieli. – W podpiwniczeniu przewidziano wykonanie siłowni dla potrzeb uczniów. Przewiduje się wykonanie przejścia z istniejącego budynku dydaktycznego w poziomie parteru – podkreśla Andrzej Łagożny.

– Szkoła na tego typu obiekt czekała kilkadziesiąt lat. Od momentu gdy objąłem mandat radnego Rady Powiatu wnioskowałem i czyniłem starania o poprawę bazy sportowej przy RCEZ. Dzięki współpracy samorządu z Rządem Zjednoczonej Prawicy udało się przygotować projekt, pozyskać środki, wyłonić wykonawcę i podpisać umowę na realizację zadania. To oczekiwana chwila dla biłgorajskiego „Elektryka”. W szkole uczy się około 1300 uczniów, sala gimnastyczna z odpowiednim zapleczem socjalnym to podstawowy wymóg, który poprawi proces kształcenia w zakresie wychowania fizycznego. Umożliwia to uczniom wszechstronny rozwój – zaznacza Mirosław Późniak, radny Rady Powiatu i nauczyciel w RCEZ w Biłgoraju.

Inwestycję realizować będzie Firma SOLKAN sp. z o.o. Hala wraz z zapleczem ma być wykonana w ciągu 18 miesięcy.

– W imieniu całej społeczności Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, chcę wyrazić swoją radość i wdzięczność wobec wszystkich osób, które podjęły się działań zmierzających do realizacji budowy hali sportowej przy naszej szkole. Dziękuję Zarządowi Powiatu, dziękuję Radzie Powiatu w Biłgoraju, dziękuję również panu Mirosławowi Późniakowi oraz Wydziałowi Inwestycji Starostwa Powiatowego w Biłgoraju za pozyskanie środków, przygotowanie projektu i doprowadzenie do rozpoczęcia inwestycji – zaznacza Jarosław Dubiel, dyrektor Regionalnego  Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.