...
Loga Fundusze Europejskie

Uroczyste otwarcie roku szkodnego 2018/2019

Kategoria: Aktualności 2018 Opublikowano: 3 września, 2018

nowy rok szkolny 2
We wszystkich szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest samorząd Powiatu Biłgorajskiego, odbyły się uroczyste inauguracje nowego roku szkolnego.

Przedstawiciele Zarządu Powiatu i wydziału Edukacji – jako przedstawiciele organu prowadzącego  czynnie w uroczystych apelach uczestniczyli.
nowy rok szkolny 3
Do uczniów i nauczycieli specjalny list z tej okazji wystosował Starosta Kazimierz Paterak. Napisał w nim między innymi: -Rozpoczynający się dziś nowy rok szkolny 2018/2019 ma charakter szczególny, ponieważ przypada w 100-lecie odzyskania przez nasz naród niepodległości. Jesteśmy wszyscy zobowiązani przez szacunek dla naszych przodków, by poznawać naszą historię i swoją rzetelną pracą i nauką służy naszej Ojczyźnie.
nowy rok szkolny 1
Starosta złożył także życzenia. W okolicznościowym adresie napisał: -Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego składam całej społeczności szkolnej życzenia spełnienia zamiarów i oczekiwań, zadowolenia i satysfakcji z realizacji swojego życiowego powołania. Uczniom życzę bardzo dobrych wyników w nauce. Tym, którzy rozpoczynają naukę w tych murach życzę ponadto, by znaleźli w nowej szkole bardzo dobrych kolegów i przyjaciół. Uczniom, którzy będą kończy w tym roku szkolnym edukację życzę, aby osiągnęli takie wyniki z egzaminu maturalnego i egzaminów zawodowych, które pozwolą im realizować swoje życiowe plany. Nauczycielom i kierownictwu szkoły życzę spokojnej pracy, dużo zdrowia i zadowolenia z osiąganych wyników.

Zadeklarował także w imieniu Zarządu Powiatu, że dołożymy starań, by jak najlepiej wypełnia
 nałożone prawem zadania wobec jednostek oświatowych.