...
Loga Fundusze Europejskie

W ZSZiO podsumowano dziś projekt realizowany w ramach Erazmus+

Kategoria: Aktualności Opublikowano: 24 października, 2023

Krótkoterminowy projekt mobilności, w ramach którego ZSZiO w Biłgoraju realizował działania „Mobilność szansą rozwoju”, to rozwijanie kompetencji zawodowych, społecznych językowych, podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego, zwiększenie motywacji do nauki oraz zapobieganie wykluczeniu społecznemu.

Z oferty „Mobilność szansą rozwoju” w ZSZiO w Biłgoraju skorzystało 30 uczniów technikum. Projekt realizowany był od 1 października 2022 roku, do 30 września br. Udział w projekcie był całkowicie bezpłatny, a uczniowie i opiekunowie mieli zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, przelot samolotem w obie strony dodatkowe ubezpieczenie oraz wycieczki krajoznawcze po Apulii.
Realizacja projektu przyczyniła się do zwiększenia umiejętności i zdobycia nowych doświadczeń przez uczniów, które przełożą się w przyszłości na ich zawodowe decyzje.

W podsumowaniu projektu uczestniczyła Marta Marchewka – Skurzak, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.