...
Loga Fundusze Europejskie

Wernisaż w Zespole Młyńskim w Biłgoraju

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 22 lipca, 2022

W Zespole Młyńskim przy ul. Czerwonego Krzyża w Biłgoraju otwarto dziś wernisaż wystawy „Maria Majka Zuzańska. Malarstwo”. Organizatorem wydarzenia było Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, a w otwarciu wernisażu uczestniczyła Maria Gałka etatowy członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego oraz Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Marta Marchewka – Skurzak.

wystawa w zespole mlynskim 1
Artystka, Maria Maja Zuzańska związana jest z Biłgorajem. Tutaj się urodziła i mieszkała do 14 roku życia, a następnie, po nauce w szkole średniej, przez pewien czas pracowała. Swe dorosłe życie związała z Łęczną. Jest prezesem Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Plama” oraz członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie i Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

wystawa w zespole mlynskim 3
worzy w różnych technikach, takich jak akryl, akwarela, olej, batik, pastel, malarstwo na szkle i jedwabiu. Stworzyła cykle m. in. „Ikary”, „Trwanie trwa” czy „Wypisać imię złudzeniom”. Właśnie 30 prac z tego ostatniego cyklu oglądać można w Zespole Młyńskim w Biłgoraju.

wystawa w zespole mlynskim 2
Wystawę oglądać można do 16 października br.