...
Loga Fundusze Europejskie

Wigilia w DPS dla Kombatantów

Kategoria: Aktualności Opublikowano: 19 grudnia, 2023

Od Mszy świętej rozpoczęło się wigilijno – świąteczne spotkanie w Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów.

Po modlitwie wszyscy udali się do specjalnie przygotowanego stołu, gdzie czekały na nich smakowite wigilijne potrawy.

Podczas wieczerzy wszyscy mieli okazję porozmawiać, wymienić się życzeniami i podzielić się swoimi wspomnieniami dotyczącymi Świąt Bożego Narodzenia. Była to doskonała okazja, aby nawiązać nowe znajomości i umocnić więzi międzyludzkie.

Po wspólnym posiłku odbył się spektakl bożonarodzeniowy, który przygotowali sami mieszkańcy DPS-u. Był to wyjątkowy moment, w którym podopieczni mogli zaprezentować swoje talenty artystyczne i sprawić radość innym osobom.

Nie zabrakło również wspólnego kolędowania. Podopieczni, pracownicy DPS-u oraz zaproszeni goście razem zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy. To był moment, który dodatkowo wzmocnił atmosferę świąteczną i przypomniał wszystkim, o co naprawdę chodzi w tych wyjątkowych dniach.

Obecna na wigilijnym spotkaniu Maria Gałka, etatowy członek Zarządu powiatu, wyraziła swoje wsparcie dla tego rodzaju inicjatyw i podziękowała organizatorom za ich zaangażowanie. W swoim przemówieniu podkreśliła, jak ważne jest, aby podopieczni domów pomocy społecznej mieli możliwość spędzenia świąt w towarzystwie innych osób i poczucia prawdziwego ciepła rodzinnego.

Spotkanie w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów było pięknym przykładem, jak nawet w tak trudnym czasie można stworzyć ciepłą i serdeczną atmosferę. Wszyscy uczestnicy mogli poczuć się ważni i docenieni, a święta Bożego Narodzenia zyskały dla nich nowe, szczególne znaczenie.