...
Loga Fundusze Europejskie

Władze powiatu doceniły Piotra Łabę

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 17 marca, 2021
Zainteresowania ucznia I LO im. ONZ w Biłgoraju są bardzo szerokie dotyczącą zarówno nauk humanistycznych jak i ścisłych. Piotr Łaba jest uczniem klasy II o profilu medycznym, a jego zdolności – poparte ciężką pracą zaowocowały laurami na ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiadach i zawodach. Decyzją Zarządu Piotr został uhonorowany specjalnym okolicznościowym grawertonem oraz nagrodą pieniężną w wysokości 2 tys. zł. Rodzice otrzymali z kolei list gratulacyjny.

piotr laba 3
-Jeśli chodzi o edukację Piotra w naszej szkole, to jego zdolności ujawniły się jeszcze w gimnazjum. Piotrek będąc gimnazjalistą zwyciężał w konkursach skierowanych i dedykowanych dla gimnazjalistów. Dotyczyło to zarówno olimpiad jak i konkursów przedmiotowych. Jeśli chodzi o ostatnie sukcesy, to Piotr zwyciężył etap okręgowy XLVII Olimpiady Geograficznej, zajął także I miejsce w województwie dzięki pracy na temat „Cudze chwalicie, swego nie znacie – jednośladem przez gminę i miasto Biłgoraj. Jednodniowa wycieczka krajoznawcza”. Zakwalifikował się także do etapu centralnego Olimpiady Chemicznej, do której przystąpił w gronie 4 najlepszych uczniów z województwa. Zakwalifikował się do finału 72. Olimpiady Matematycznej, do finału Olimpiady Fizycznej oraz uczestniczył w etapie okręgowym Olimpiady Biologicznej (wyniki nie zostały jeszcze ogłoszone), uczestniczył w zawodach wojewódzkich XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514″ (wyniki nie zostały jeszcze ogłoszone). Do tego dochodzą laury na ogólnopolskich etapach olimpiad z matematyki, fizyki czy teologii oraz wielka pokora Piotrka wobec nauki i wskazań nauczycieli
– mówi Jolanta Rycyk p.o. dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju.

piotr laba 1
Jak przyznaje Piotr Łaba, jego zainteresowania są bardzo szerokie. –Ja po prostu lubię się uczyć, sprawia mi to przyjemność, jestem otwarty, dużo czytam. Interesuje mnie zarówno matematyka, jak i fizyka czy nauki humanistyczna jak geografia przyroda czy język polski. W kręgu moich zainteresowań jest także np. teologia. Tak szerokie zainteresowania pozwalają mi poszerzać wiedzę ze wszystkich dziedzin, bo ostatecznie na olimpiadach i konkursach sprawdzany jest szeroki zakres wiadomości – wyjaśnia uczeń biłgorajskiego ONZ-tu. Jak zaznacza szczególnie dumny jest z brązowego medalu na międzynarodowych zawodach matematycznych krajów bałtyckich, którą zdobył w zeszłym roku będąc członkiem reprezentacji Polski licealistów.

piotr laba 2

-Składam Państwu wyrazy najwyższego uznania za wyniki osiągane przez Państwa syna Piotra w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Macie Państwo wszelkie powody do radości i dumy z osiągnięć Waszego Dziecka. Jego osiągnięcia rozsławiają Waszą rodzinę, szkołę, do której uczęszcza i ziemię biłgorajską. Serdecznie gratuluję i dziękuję za trud włożony w wychowanie syna – mówił do rodziców Piotra Łaby, Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip. Jak podkreślał przewodniczący Zarządu Powiatu, sukcesy i laury Piotra to promocja szkoły, miasta i powiatu. -Piotrze, gratulują ci ciężkiej pracy, którą wspierasz swe uzdolnienia i talenty. Zawsze mierz wysoko, stawiaj sobie nowe cele, korzystaj ze wsparcia rodziców i nauczycieli i się rozwijaj. Gratuluję ci, tego co osiągnąłeś w tej chwili i życzę kolejnych sukcesów – dodał Andrzej Szarlip.

piotr laba 4
Wzruszenia podczas uroczystości nie kryła mama Piotra, Teresa Łaba:
-Mój syn zawsze był bardzo spokojnym i pilnym uczniem. Sam organizuje sobie naukę, jest pracowity, odpowiedzialny i bardzo pilny. Jeśli podejmuje się jakiegoś tematu, zawsze daje z siebie wszystko. To bardzo miłe, że pan starosta i władze powiatu zauważyły jego ciężką pracę. Myślę, że to będzie dodatkowa motywacja.

Piotr – mimo iż ma gwarantowane indeksy uczelni wyższych – nie podjął jeszcze decyzji co do wyboru studiów, rozważa studiu interdyscyplinarne i medyczne.