...
Loga Fundusze Europejskie

Wsparcie dla młodego i utalentowanego kierowcy z Powiatu Biłgorajskiego

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 18 września, 2019

marcel surmacz14-letni Marcel Surmacz z Tarnogrodu, kierowca sportu kartingowego w miniony poniedziałek w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odebrał symboliczny czeka wsparcia swych występów w zawodach ranki międzynarodowej. Za promocję Lubelszczyzny, zawodnik od Zarządu Województwa Lubelskiego otrzymał 20 000 zł brutto.

W spotkaniu uczestniczyli Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, Dyrektor Departamentu Gospodarki i Wspierania Przedsiębiorczości Tadeusz Buczek, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego Beata Strzałka oraz Marcel Surmacz.

-Jesteśmy bardzo dumni z mieszkańca naszego powiatu bo jego dokonania rozsławiają nie tylko jego osobę, również miasto Tarnogród, ale przede wszystkim powiat. Jest to młody człowiek, ale udowodnił swoimi dokonaniami, że potrafi wiele. Należy przypomnieć , że ma on dopiero 14 lat, a jego dokonania to sukcesy na skalę światową. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że jest mieszkańcem naszego powiatu i to on tworzy promocję naszego regionu – mówiła Beata Strzałka, etatowy członek Zarządu Powiatu.

Reprezentujący Klub Sportowy Moto-Kart „Energetyk” BiłgorajaMarcel Surmacz ma na swym koncie tytuły w zawodach ranki krajowej i międzynarodowej, w tym w kategorii Rotax Max Challenge. Dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski oraz dwukrotnie Międzynarodowego Mistrza Węgier. Jako pierwszy Polak czterokrotnie zwyciężył w europejskiej serii Rotax Central Eastern Europe.