...
Loga Fundusze Europejskie

Wychowankowie MDK na Festiwalu Tańca w Grecji

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 27 czerwca, 2019

wychowankowie mdk w grecjifot. MDK

W dniach 12-20 czerwca grupy z Młodzieżowego Domu Kultury wyjechały do Paralii na Międzynarodowy Festiwal Tańca. W przepięknej scenerii, u podnóża góry Olimp, prezentowały się dziewczęta z grupy ADA, pracujące pod kierunkiem pani Edyty Buczek, tancerze Klubu Tańca Towarzyskiego IMPULS pod opieką pani Urszuli Demuchy oraz młodzież z pracowni plastycznych, pracująca pod kierunkiem pań Anny Świcy i Ireny Oręziak-Kupczak. Opiekę nad całą grupą sprawowali Iwona Pawlos oraz Marcin Holko. Wychowankowie MDK mogli podziwiać także inne zespoły z Europy, m.in. z Bułgarii, Macedonii, Białorusi, Rosji czy Rumunii.

Oprócz prezentacji festiwalowych organizatorzy zapewnili uczestnikom festiwalu również inne atrakcje. Niezapomniane wrażenia długo pozostaną w pamięci uczestników wyjazdu z wizyty w greckich Meteorach, które są jedną z najbardziej malowniczych formacji skalnych na świecie. Ich grecka nazwa metéoros w wolnym tłumaczeniu oznacza zawieszony w powietrzu” lub “środek nieba”. Na szczytach skał umiejscowiony jest zespół 24 prawosławnych klasztorów (monastyrów). Młodzież zwiedzała dwa z nich, w tym jeden z najwyżej położonych – monastyr Św. Warłama z biblioteką, ufortyfikowanym ogrodem i urządzeniem do wciągania ciężarów na górę.

Meteory, to nie jedyna atrakcja wyjazdu do Grecji. Młodzież miała również okazję zwiedzać przepiękne miasto, jakim są Saloniki, drugie co do wielkość miasto Grecji. Jedną  z najbardziej charakterystycznych atrakcji turystycznych tego greckiego miasta jest Biała Wieża, która niegdyś pełniła funkcję więzienia, obecnie jest siedzibą muzeum.