...
Loga Fundusze Europejskie

Wystartowała 3. edycja konkursu plastycznego popularyzującego wiedzę o funduszach unijnych

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 13 maja, 2022

Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie (DZ RPO) po raz trzeci organizuje konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych w województwie lubelskim. Przedsięwzięcie wpisuje się w tegoroczne obchody IX edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, a jego celem jest rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci oraz popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych wśród najmłodszych. Zadanie polega na stworzeniu pracy plastycznej w formacie A4 lub A3 dowolnymi technikami plastycznymi, której tematem będą zmiany, jakie zaszły w najbliższym otoczeniu Uczestnika, dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej.

Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe:
klasy I – III,
klasy V – VIII.

Jury konkursowe nagrodzi po 3 laureatów w obu kategoriach, a także wręczy po 5 dodatkowych wyróżnień w każdej kategorii.

lubelskie pieknieje
-Nagrodzimy tych, których prace będą najbardziej oryginalne i pomysłowe. Autorzy muszą też pamiętać, by ich dzieła były zgodne z tematyką konkursu. Niemal w każdej najmniejszej nawet miejscowości łatwo znaleźć dowody na zaangażowanie unijnych pieniędzy w poprawę jakości naszego życia
– informuje Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Na nagrodzonych czekają atrakcyjne nagrody, w tym m. in. elektryczne deskorolki i smarwatche, a dla wyróżnionych – upominki promocyjne związane z Funduszami Europejskimi. Prace konkursowe można przesyłać do 30 czerwca br.

Szczegółowych informacji udziela Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym UMWL.

strona internetowa: rpo.lubelskie.pl

numer telefonu: 81 44 16 770

e-mail: patrycja.kowalik@lubelskie.pl, adrianna.iwan@lubelskie.pl.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Konkurs wpisuje się w obchody największej imprezy związanej z Funduszami Europejskimi w Polsce, czyli DOFE. W tym roku odbędzie się IX edycja tego wydarzenia. Organizowana co roku impreza pokazuje, jak wiele w Polsce i w poszczególnych regionach zmieniły środki unijne. W tym roku główne obchody DOFE zaplanowano na 7-9 października.