...
Loga Fundusze Europejskie

Wystawa na korytarzu Starostwa Powiatowego

Kategoria: Aktualności Opublikowano: 30 listopada, 2023

Macie do załatwienia urzędową sprawę w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju? Koniecznie przy okazji wstąpcie na I piętro. Przy sali konferencyjnej podziwiać można wykonane na płótnie akrylami, obrazy przedstawiając polskie stroje ludowe.

Wystawa latem tego roku prezentowana była w Zespole Młyńskim Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju, a obrazy wykonała młodzież uczęszczającej na zajęcia plastyczne do Pracowni Plastycznej „Tęczowa Malarnia” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

„Tęczowa Malarnia” to pracownia, do której uczęszczają dzieci i młodzież w wieku od 5 do 18 lat. To miejsce, gdzie każdy chętny może spędzić czas, kształtować nie tylko manualne zdolności, ale także – a może przede wszystkim – rozwijać swój talent plastyczny. Od najmłodszych lat uczestnicy zajęć zapoznają się z różnymi technikami plastycznymi, malując i rysując, pokazują swój wewnętrzny świat.

Opiekunem artystycznym młodych artystów jest Anna Małgorzata Świca – nauczyciel plastyki, z wykształcenia kulturoznawca i muzealnik. Inspiracją do powstania obrazów były polskie stroje ludowe. Bogactwo i różnorodność kultury ludowej dały wspaniały efekt w postaci kilkudziesięciu prac wykonanych przez młodzież w wieku od 11 do 19 lat.

Ekspozycję, pokazującą stroje charakterystyczne dla różnych regionów Polski. Oglądać ją można do mikołajek.

Jedną z inicjatorek wystawy w Starostwie była kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, Marta Marchewka – Skurzak.