...
Loga Fundusze Europejskie

Wystawa o powstaniu

Kategoria: Aktualności 2013 Opublikowano: 23 stycznia, 2013
wystawa-powst-mW środę 23 stycznia w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju uroczyście otwarto wystawę poświęconą 150. rocznicy Powstania Styczniowego. Kilkadziesiąt osób wzięło udział w tym wydarzeniu. Byli m.in. reprezentanci Powiatu: Józef Czarny Etatowy Członek Zarządu Powiatu oraz Jan Koman kierownik Wydziału Edukacji, byli także przyjaciele muzeum i młodzież szkolna. Gości witała dyrektor Dorota Skakuj, która w skrócie przedstawiła poszczególne prezentacje:
– Sala pierwsza przedstawia powstanie ogólnie, w sali drugiej przedstawiamy powstanie w naszym rejonie: poszczególne bitwy, dowódców, a także oryginalną XIX-wieczną broń czy ubiory z tamtego okresu. W sali trzeciej znajdują się dawniej używane przedmioty, które już dziś odeszły w zapomnienie.
Na zakończenie wręczono upominki i listy gratulacyjne dla panów: Witolda Zakościelnego i Janusza Jarosławskiego, którzy wsparli wystawę eksponatami. Powstanie Styczniowe w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej można oglądać przez najbliższe trzy miesiące.

Magdalena Szewczuk