...
Loga Fundusze Europejskie

X edycja Biegu Tropem Wilczym

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 6 marca, 2022

Kilkaset osób wzięło udział w biłgorajskiej odsłonie największego biegu pamięci w Polsce – Biegu Tropem Wilczym. Tym samym, uczestnicy oddali cześć żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego, tzw. drugiej konspiracji, Żołnierzom Niezłomnym, Żołnierzom Wyklętym. Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, a patronat nad biegiem w Biłgoraju objęła poseł na Sejm RP, Beata Strzałka. Każdy z Uczestników otrzymał pakiet startowy, a na mecie, po przebiegnięciu symbolicznego dystansu 1963 m pamiątkowy medal.

bieg tropem wilczym 1
Organizatorzy przygotowali dla uczestników także cześć artystyczną, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o Żołnierza Wyklętych oraz ciepły poczęstunek.

bieg tropem wilczym 2
Starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip w swym wystąpieniu podkreślał, że Żołnierze Niezłomni walczyli o wolną Polskę , ale walczyli także o idee, które stawiły i stanowią o naszym narodzie.

bieg tropem wilczym 3
-Oni za polskość oddawali życie, oni stawali w obronie tych wartości, dzięki którym nasz naród przetrwał i dzięki którym zawsze byliśmy po stronie prawdy, sprawiedliwości, honoru i zawsze walczyliśmy w obronie ciemiężonych i prześladowanych. Dziś  dzięki tym ideom stajemy na wysokości zadania i pomagamy naszym sąsiadom zza wschodniej granicy. Mamy otwarte serca, domy, gościmy uchodźców, wspieramy ich – mówił starosta.

bieg tropem wilczym 4