...
Loga Fundusze Europejskie

XVIII Biesiada Literacka „Słowem i Pieśnią”

Kategoria: Aktualności Opublikowano: 4 grudnia, 2023

W dniu 3 grudnia 2023 roku, w Biłgorajskim Centrum Kultury miało miejsce niezwykłe wydarzenie literackie – XVIII Biesiada Literacka „Słowem i Pieśnią”. Na wydarzeniu władze powiatu biłgorajskiego reprezentowała Ilona Dzido, dyrektor OIK w Biłgoraju.

Na bogatym programie wydarzenia znalazło się wiele atrakcji dla miłośników literatury i kultury. Jednym z punktów programu było słuchowisko Teatru Wyobraźni Biłgorajskiego Towarzystwa Literackiego, które nosiło nazwę „Apel”. To widowisko nie tylko poruszało ważne tematy społeczne, ale również zachwycało artystyczną formą i profesjonalizmem.

Ważnym momentem wieczoru było też ogłoszenie finału oraz wręczenie statuetek w konkursie „O łabędzie pióro”. Uczestnicy konkursu mieli okazję zaprezentować swoje talent literacki i rywalizować o tytuł najlepszego pisarza. Zwycięzcy zostali uhonorowani pięknymi statuetkami, które stanowiły nie tylko upominek, ale również dowód docenienia ich twórczości.

Nie zabrakło również występu muzycznego, którym zajął się zespół „Krążałka”. Kapela zaprezentowała dynamiczne i pełne energii utwory, które idealnie wpisywały się w tematykę wieczoru. Ich oryginalne brzmienie i chwytające za serce teksty zachwyciły publiczność, a sala Biłgorajskiego Centrum kultury rozbrzmiewała owacjami.

W czasie Biesiady Literackiej nie mogło zabraknąć prezentacji wydawnictw Biłgorajskiego Towarzystwa Literackiego. Nowy numer „Aspektów” oraz zbiór opowiadań pod tytułem „Losy” autorstwa Marka Szubiaka zostały zaprezentowane publiczności. To niezwykle ważne wydawnictwa, które promują literaturę lokalną i twórczość mieszkańców Biłgoraja.

XVIII Biesiada Literacka „Słowem i Pieśnią” okazała się niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich miłośników literatury i kultury. Bogaty program, profesjonalne wykonanie oraz wyjątkowa atmosfera były gwarancją udanej i ciekawie spędzonej długo zapamiętanej wieczornicy. Wydarzenie to nie tylko promowało twórczość lokalnych artystów, ale również integrowało społeczność Biłgoraja wokół ważnych wartości kulturalnych.