...
Loga Fundusze Europejskie

Za 100 dni matura

Kategoria: Aktualności 2020 Opublikowano: 17 lutego, 2020

Zakończył się właśnie, na terenie Ziemi Biłgorajskiej, sezon studniówek. Za symboliczne 100 dni, uczniowie szkół średnich przystąpią do egzaminu dojrzałości. Powiat Biłgorajski jest organem prowadzącym dla czterech największych szkół w Biłgoraju. Bale studniówke rozpoczęły się od części oficjalnej, którą zakończył staropolski taniec – polonez.

W minioną sobotę, 15 lutego br., bal maturalny uczniów technikum Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących zakończył sezon tegorocznych studniówek. Tak naprawdę to pierwszy bal, za przygotowanie którego i jego przebieg odpowiedzialność ponoszą sami uczniowie. To z jednej strony ogromne przeżycie ale i radość dla młodych ludzi wkraczających w dorosłość.

-Studniówka jest punktem zwrotnym w życiu młodych ludzi. Coś kończy i jednocześnie coś zaczyna. Za 100 dni najważniejszy egzamin w życiu. Wszystkim maturzystom, życzę by noc studniówkowa była niezapomniana, by zapadła w pamięć, by była wspominana z uśmiechem i tęsknotą. Niech bal będzie przeżyciem niezwykłym, pełnym radości i dobrych wspomnień. Po zakończeniu balu, przyjdzie czas wytężonej nauki, wierzę iż maturzyści dobrze go wykorzystają i egzamin będzie zdany w 100% – mówi Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip.

Egzaminy maturalne w tym roku roku rozpoczną się 4 maja i potrwa do 21 maja. Maturzyści ich  wyniki poznają na początku lipca.