...
Loga Fundusze Europejskie

Zaśpiewali na ludową nutę

Kategoria: Aktualności 2016 Opublikowano: 16 maja, 2016

festiwal3Dziesięć zespołów ludowych z powiatu biłgorajskiego wzięło udział w II Powiatowym Festiwalu Zespołów Ludowych, którego organizatorem był Starosta Biłgorajski. Spotkanie odbyło się w niedzielę 15 maja w Biłgorajskim Centrum Kultury. Honorowy patronat nad festiwalem objęli Genowefa Tokarska Poseł na Sejm RP, Artur Sępoch Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i Kazimierz Paterak Przewodniczący Rady Powiatu w Biłgoraju.

Zmagania uczestników oglądała licznie zebrana publiczność. Byli także Poseł Genowefa Tokarska, samorządowcy: Marian Tokarski Starosta Biłgorajski, Kazimierz Paterak Przewodniczący Rady Powiatu w Biłgoraju, Jarosław Piskorski Wicestarosta, Alfred Sobótka Członek Zarządu Powiatu, Stanisław Lewandowski i Ryszard Korniak Wiceprzewodniczący Rady.

 

festiwal

 

Występy oceniało jury w składzie: przewodnicząca Ewa Maciocha Radna Rady Powiatu Biłgorajskiego, przewodnicząca Komisji Edukacji w Radzie, społecznik, animator kultury z Aleksandrowa; członkowie Anna Iskra wieloletni dyrektor MDK w Biłgoraju, jedna z twórców i założycieli zespołu Tańca Ludowego „Tanew”, aktywnie działający członek Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca „Tanew”; Krzysztof Siek członek orkiestry dętej Złota nuta w Biszczy; Agnieszka Pyzio-Wryszcz (sekretarz jury) inspektor w wydziale Edukacji, Promocji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

 

festiwal2

 

Po obejrzeniu wszystkich prezentacji festiwalowych jury wyróżniło: I miejsce zdobył Zespół Śpiewaczy „Aleksandrowiacy” z Aleksandrowa; II miejsce przyznano jednocześnie trzem zespołom: Kapeli Ludowej Krążałka z Gminy Biłgoraj, Stowarzyszeniu Kobiet Goraja „Kobieta Aktywna” z Goraja, Zespołowi wokalnemu „Za horyzontem” z Zawadki. Wyróżnienie przyznano Zespołowi „Jesienne Kwiaty” z GOK w Józefowie.

W imieniu organizatorów zespołom za uczestnictwo i widzom za obecność dziękowali Genowefa Tokarska i Kazimierz Paterak. Nagrody ufundowała Poseł Genowefa Tokarska. Festiwal prowadziła Renata Socha Dyrektor MDK w Biłgoraju. Patronatem medialnym festiwal objęli: Portal bilgoraj.com.pl i Biłgorajska Telewizja Kablowa.

Więcej zdjęć <tutaj>